190403 OPK 0ДК "Укроборонпром" за участю відповідних структурних підрозділів Мінекономрозвитку, Міноборони та ДП "Український науково-дослідний та навчальний центр з проблем стандартизації, сертифікації та якості" визначив практичні дії щодо модернізації існуючої системи стандартизації та оновлення фонду стандартів у сфері ОПК.

 

Як інформує Defense Express, про таке рішення повідомляє прес-служба концерну.


Як зазначається в повідомленні, нинішня система стандартизації у оборонній сфері базується на стандартах ДЕСТ (державний стандарт), які були прийняті понад 30-40 років тому. Ці стандарти вже не відповідають сучасному рівню вимог, які висуваються до систем озброєнь, технічної бази їх виробництва та створюють ризики виникнення перешкод у можливих спільних оборонних проектах з країнами ЄС та НАТО.


В прес-службі наголошують, що через розбіжності у ДЕСТ з міжнародними та європейськими стандартами, необхідно проводити ресертифікацію імпортної оборонної продукції, яка закуповується для потреб оборони.


Новина по темі: «УКРОБОРОНПРОМ» У 2019 РОЦІ ПЕРЕХОДИТЬ ДО СТАНДАРТІВ НАТО


В концерні також повідомили, що днями відбулась нарада, де визначились з кроками з модернізації застарілої системи стандартизації у сфері ОПК.


У відповідності до неї, до 2022 року буде проведено перехід до єдиної системи, яка відповідатиме стандарту світового рівня. Водночас у складі Концерну передбачається визначити ключові підприємства з питань стандартизації та створення системи корпоративних стандартів за дивізіонним принципом, враховуючі досвід впровадження корпоративних стандартів в дивізіоні авіабудування. Окрім того, буде створена інформаційна база даних зі стандартизації, яка буде знаходитись у вільному доступі для підприємств Концерну, повідомляють в прес-службі.


Як раніше повідомляв Defense Express, «Укроборонпром» заявив про вирішення проблеми з імпортозаміщенням російських деталей в ОПК.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues