190403 MBAK 0Вчора, 2 квітня, на київському заводі «Кузня на Рибальському», пройшла церемонія спуску на воду сьомого малого броньованого артилерійського катера (МБАК) проекту 58155 (шифр «Гюрза-М»).

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Командування Військово-Морських Сил ЗС України.


«Заходи першого етапу Стратегії Військово-Морських Сил ЗС України - 2035 виконуються за планом», - наголосили у прес-службі ВМС ЗС України, коментуючи цю подію.

 

Новина по темі: НА ЗАВОДІ «КУЗНЯ НА РИБАЛЬСЬКОМУ» ЗАКЛАДЕНО НОВІ МБАК «ГЮРЗА-М» ТА БДШК «КЕНТАВР-ЛК» (ВІДЕО)

 

Нагадаємо, даний МБАК був закладений на підприємстві влітку 2018 року на замовлення Міністерства оборони України.

 

190403 MBAK 2

Сьомий МБАК «Гюрза-М», закладений ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» у середині 2018 року у цеху заводу / Фото: Ukrainian Military Pages


Своєю чергою, у лютому цього року, відбулась закладка восьмої «Гюрзи» та третього десантно-штурмового катера проекту 58503 (шифр «Кентавр-ЛК»).

 

Новина по темі: ЧОТИРИ МБАК «ГЮРЗА-М» ПРОЙДУТЬ ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

 

Малі броньовані артилерійські катери проекту 58155 спроектовані «Дослідно-проектним центром кораблебудування» та серійно виготовляються на ПрАТ «Кузня на Рибальському» з 2012 року. Катери почали надходити на озброєння ВМС України наприкінці 2015 року.

 

Новина по темі: МБАК «КРЕМЕНЧУК» ПРОЕКТУ «ГЮРЗА-М» ВПЕРШЕ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ ЗАСТОСУВАВ ПТРК «БАР’ЄР»


Всього ВМС України було передано 6 МБАКів, два з яких («Бердянськ» та «Нікополь») були захоплені Росією під час агресії в керчинський протоці 25 листопада 2018 року.

 

190403 MBAK 1

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues