190410 GRIM 0Перші випробування створеного Україною в рамках ВТС із Саудівською Аравією нового оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) "Грім-2" дальністю до 300 км, заплановані на 2019 рік,


Про це повідомляє Defense Express, з посиланням на коментар радника Міністра оборони України Юрія Бірюкова у Facebook.


Він зауважив, що сьогодні росіян "ковбасить" від ПКР "Нептун", а ще рік тому вони так само дивувалися з приводу нової української 300-мм РСЗВ "Вільха" дальністю близько 120 км.


"Уявімо, як вони реагуватимуть на плановані цього року перші випробування ОТРК "Грім-2", - сказав Ю.Бірюков, нагадавши: "Поки що ОТРК "Грім-2" роблять для іноземного замовника - Саудівської Аравії".


Новина по темі: ОПРИЛЮДНЕНО ПОДРОБИЦІ ПРО ОСТАННІ ВИПРОБУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПКР «НЕПТУН»


Як уточнив радник міністра оборони, заявлена дальність нового ОТРК, що готують до випробувань, відповідає вимогам, закріпленим договором про РСМД, а також зобов'язанням, узятим Україною при вступі у Режим контролю за ракетними технологіями (РКРТ), згідно з якими, дальність стратегічного ракетного озброєння, що створюється українським ОПК на експорт, не перевищує 300 км.


"Там (в ОТРК) заявлена дальність у рамках договору (РСМД) - 300 км", - сказав Ю.Бірюков.


Водночас, зазначив він, потенційна дальність стрільби нового ОТРК значно вища. "Але технологічно (потенційна) дальність ракети - близько 500 км", - сказав він.


Як раніше повідомляв Defense Express, Саудівська Аравія готується випробувати ОТРК «Грім-2» восени 2019 року.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues