190423 TURCHINOV 0Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що законопроект, який дозволить реформувати вітчизняний ОПК та зробить прозорим державне оборонне замовлення, вже готовий для направлення на розгляд Верховної Ради.

 

 

Як інформує Укрінформ, про це він сказав під час круглого столу «Законодавче забезпечення реформування оборонно-промислового комплексу України та підвищення рівня прозорості державного оборонного замовлення».


«Без розвитку ОПК та залучення сучасних технологій, інвестицій до «Укроборонпрому» ми не здатні забезпечити на гідному рівні безпеку і обороноздатність нашої крани. І саме тому на початку березня РНБО затвердила основні напрямки реформування ОПК, і в тому числі поставила конкретні завдання розкриття державного оборонного замовлення, створення прозорих, конкурентних умов для виконання державного оборонного замовлення. Ми звернулись до профільного комітету, Кабінету міністрів, Міністерства економіки і торгівлі і сьогодні ми маємо вже напрацьований законодавчий пакет», - зазначив Турчинов.


Новина по темі: УКРАЇНСЬКИЙ ОПК ПРАЦЮВАТИМЕ ЗА НОВИМИ ДЕРЖСТАНДАРТАМИ


Він додав, що не всі в оборонній промисловості радіють радикальності цих пропозицій, однак без них Україна не зможе зберегти позиції на зовнішніх ринках та забезпечити власні Збройні сили найсучаснішою технікою та озброєнням.


Своєю чергою голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський відзначив, що за 5 років була створена законодавча база для ефективного функціонування ОПК і лише в одному сегменті зміни так і не відбулися.


«За останні 5 років ми спільно з вами поміняли фактично все законодавство безпекове, десятки законів... вони запрацювали, ми оновили практично всю законодавчу основу блоку безпеки і оборони. Є лише один сегмент, де кардинально нічого не змінилось, – це сегмент структури державного оборонного замовлення, секретності навколо цього, це сегмент існування такого гібриду державного органу Укроборонпрому. Це повна блокада залучення іноземних інвестицій, партнерів для виробництва озброєння і військової техніки на території України», - заявив Пашинський. Голова комітету також зазначив, що за 5 років війни жодного спільного підприємства з іноземними партнерами у зв’язку з радянською нормативно-правовою базою стосовно ОПК так і не було створено.


Як раніше повідомляв Defense Express, переформатування та скорочення функцій «Укроборонпрому», створення органу оборонки та прозорість ДОЗ – радикальний законодавчий пакет ОПК обговорено в РНБО.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues