190424 HkbmBTR4 0ДП «Харківське КБ машинобудування ім. О. Морозова», що входить до складу ДК «Укроборонпром», запустило власне серійне виробництво корпусів БТР-4 для українського війська.

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Концерну.


Таким чином, питання найбільш «вузького» місця у виробництві БТР-4, яке раніше залежало від потужностей єдиного приватного виробника бронекорпусів, було успішно вирішено.

 

Новина по темі: ЗАВОД ІМЕНІ МАЛИШЕВА ПРЕДСТАВИВ ОНОВЛЕНИЙ БТР-4 ВЛАСНОЇ ЗБІРКИ (ВІДЕО)


Для цього у 2018 році «ХКБМ» за власні обігові кошти відремонтував цех, який був незадіяний у виробництві декілька десятків років, а також закупив та налагодив сучасну виробничу лінію.

 


І у 2019 році перший БТР-4 з корпусом виробництва «ХКБМ» успішно пройшов комплексні випробування, що дозволило перейти до серійного виготовлення чергової партії БТР-4 із використанням власних корпусів.

 

Новина по темі: ЛКМЗ СПІЛЬНО З ХКБМ ВИГОТОВИЛИ ТА ЗДАЛИ ЗСУ ПЕРШІ 7 КОРПУСІВ БТР-4 З НОВОЇ БРОНЕСТАЛІ


Крім того, «ХКБМ» звернулось до Міноборони з пропозицією дозволити використання у виробництві БТР-4 новітніх марок бронесталі виробництва країн-членів НАТО. Ці бронесталі застосовуються у бойових машинах Альянсу та відповідають вимогам стандартів НАТО. І наразі відповідні зразки натівської броні вже проходять випробування в Україні.

 

190424 HkbmBTR4 3


Водночас, окрім ліквідації залежності від приватного постачальника, це дозволило збільшити загальну рентабельність виробництва бойової машини на 4,5% та створити додаткові робочі місця.

 

Новина по темі: ХАРКІВСЬКИЙ ЗАВОД ІМЕНІ МАЛИШЕВА РОЗПОЧНЕ ВИРОБНИЦТВО БТР-3 ТА БТР-4


Таким чином, у бронетанковому кластері «Укроборонпрому» вже два підприємства – «ХКБМ» та «Завод ім. Малишева» – освоїли виробництво корпусів БТР-4, що дозволяє значно розширити випуск цих сучасних бойових машин для українського війська.

 

190424 HkbmBTR4 2


З метою налагодження більш ритмічного фінансування «ХКБМ», у Концерні закликають Міноборони та МЕРТ переглянути умови оплати, дозволивши розрахунок за виготовлене озброєння у рамках передачі окремих одиниць, а не після передачі останньої машини з партії, що зазвичай відбувається у кінці поточного року.

 

Новина по темі: "ЗАВОД ІМ. МАЛИШЕВА" РОЗПОЧАВ ВИРОБНИЦТВО ПЕРШОГО ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО КОРПУСУ БРОНЕТРАНСПОРТЕРА


Також Концерн звертається до міської влади Харкова з пропозицією тимчасово звільнити стратегічне державне підприємство від сплати податку на землю. Так вчиняє місцева влада інших міст, аби сприяти розвитку окремих підприємств оборонно-промислового комплексу. Ці заходи, разом з іншими ініціативами «ХКБМ», забезпечать ресурси для розвитку бронетанкової галузі та гідні умови праці фахівців.

 

190424 HkbmBTR4 1

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues