190427 BarerVK 0У листопаді 2018 року державна компанія з експорту та імпорту продукції та послуг військового та спеціального призначення «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», поставила в Казахстан партію з 16 керованих ракет РК -2В.

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на дані, оприлюднені ресурсом ImportGenius, що відстежує світові експортно-імпортні операції.

 

Новина по темі: КАЗАХСТАН ПЛАНУЄ ВИРОБЛЯТИ ДЕСАНТНІ КАТЕРИ «КЕНТАВР»


Згідно зі звітом, українські керовані ракети з тандемно-кумулятивною бойовою частиною РК -2В, виробництва ДККБ «Луч», були поставлені авіатранспортом Республіканському державному підприємству «Қазарнаулиекспорт (Казспецекспорт)» Міністерства оборонної й аерокосмічної промисловості Республіки Казахстан. Загальна вартість партії склала 0,828 млн доларів.

 


Нагадаємо, ракета Р-2В використовується в комплексі морського ракетного керованого озброєння «Бар’єр-ВК», що розроблений та виготовляється ДККБ «Луч», кожен з яких оснащений чотирма такими ракетами. Він призначений для ураження кораблів, а також розташованих на березі рухомих та нерухомих сучасних броньованих цілей, легкоброньованих об’єктів, берегових вогневих укріплених точок та вертольотів на відстані до 7 км.

 

190427 BarerVK 2

Комплекс морського ракетного керованого озброєння «Бар’єр-ВК» та ТТХ ракети Р-2В / Фото: ДККБ «Луч»


Даний комплекс (прийнятий Казахстаном на озброєння у 2013 році – прим. ДЕ) встановлюється на ракетно-артилерійські катери проекту 0250 «Барс-МО» ВМС. Цей проект був перероблений миколаївським ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) з проекту 0300.

 

Новина по темі: «УКРОБОРОНПРОМ» ПРЕДСТАВИВ НА KADEX-2018 ПРОЕКТ МОДЕРНІЗАЦІЇ КОРАБЛЯ ТИПУ «БАРС»


Крім ракетного комплексу «Бар'єр-ВК», патрульних катери проекту 0250отримали українську турельну пускову установку «Арбалет-К» з чотирма ракетами ПЗРК «Ігла». Також на них було встановлено систему управління озброєнням «Каскад-250» і двокоординатну РЛС «Дельта-250» розробки та виробництва київського ДП «НДІ «Квант-Радіолокація», і оптико-електронна система управління вогнем артилерії Sens-2 розробки й виробництва київського ДП« НДІ «Квант».

 

190427 BarerVK 1

Ракетно-артилерійські кораблі проекту 0250 (шифр «Барс-МО») ВМС Казахстану «Сарыарқа» (зліва) та «Орал» (праворуч) виробництва Уральський завод «Зеніт» по проекту ДПЦК. На обох катерах встановлені українські ракетні комплекси «Арбалет-К» (на задній частині надбудови) і «Бар'єр-ВК» (на юті), виробництва КБ «Луч». Серпень 2015 року / Фото: ladakz


На цей час для ВМС Казахстану виготовлено три серійні катери «Барс-МО» які озброєні комплексами «Бар'єр-ВК». Катер №251 «Орал» введений в склад флоту у грудні 2012 року, катер №252 «Сарыарқа» у січні 2015 року, а №253 «Манғыстау» у грудні 2017 року.

 

190427 BarerVK 3

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues