190606 3Ddrukukr 0Британський Інститут зварювання (The Welding Institute, TWI) оголосив про партнерство з українською компанією «Червона хвиля» і перше замовлення системи 3D-друку титаном xBeam-18/I для аерокосмічної галузі Великобританії.

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на Greencubator.


Установка xBeam почне роботу у виробничій локації TWI у Кембриджі восени цього року. Співпраця з «Червоною хвилею» є частиною проекту Open Architecture Additive Manufacturing, який інститут запустив минулого року. Головна мета — забезпечити британську аерокосмічну галузь широким асортиментом деталей, створених за технологією тривимірного друку. Як пояснив Дмитро Ковальчук, директор підприємства «Червона хвиля», в рамках співпраці буде проведена реконструкція зварювальної установки Інституту і додана функція 3D-друку.


Керівниця проекту з TWI, пояснює, що українська установка дозволить інституту ширше використовувати 3D-друк дротом. Окрім цього, TWI разом з «Червоною хвилею» та іншими учасниками проекту розроблятимуть спеціалізоване програмне забезпечення CAD/CAM.

 

190606 3Ddrukukr 1

Процес друку титаном в розробленій українцями установці / Фото: Greencubator


Варто відзначити, що технологія 3D-друку дозволяє економити значну частину ресурсів і виробляти деталі з меншою кількістю відходів. Компанії економлять кошти, одночасно зменшуючи свій вуглецевий слід (виробництво одного кілограму титану спричинює біля 35 кг викидів CO2 в атмосферу – прим. ДЕ). Якщо для виготовлення деталі А традиційним способом витрачається 20-30 кг титану, то з технологією xBeam від українських розробників — лише 3-5 кг.


Відчутна економія матеріалу, до того ж, із «зеленою» складовою є дуже актуальною сьогодні. Саме це сприяло тому, що компанія «Червона хвиля» отримала грант в рамках програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери», започаткованої в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу. Отриманий минулого року грант команда витратила на розробку програмного забезпечення та допрацювання повного циклу системи тривимірного друку.

 

190606 3Ddrukukr 3

Приклади титанових виробів, створених за технологією xBeam 3D Metal Printing Установка для 3D-друку титаном, процес друку та приклади титанових виробів, створених за технологією xBeam 3D Metal Printing / Фото: Greencubator


Нагадаємо, українська компанія була заснована у 1997 році й спочатку займалася торгівлею металопродукцією з титанових сплавів в Україні та за кордоном.


«У 2005 році ми почали займатися розробкою обладнання, а головною базою розробки були потужні електронні гармати газорозрядного типу, створені разом з нашими колегами з Київського політехнічного інституту. Ми продавали і поставляли наше обладнання по всьому світу, впроваджували технології, спілкувались з фахівцями і вивчали тенденції ринку», - розповів директор підприємства «Червона хвиля».


Саме цей досвід став у пригоді при опануванні нових технологій 3D-друку.


«Створити першу експериментальну установку для 3D-друку (xBeam 3D Metal Printing - прим. ДЕ) нам вдалося досить швидко, тому що на той час всі учасники проекту вже мали величезний досвід. Свій вагомий інтелектуальний капітал внесла група розробників ключової електронної гармати. Тож, з одного боку, ми отримали готову установку вже за 2 роки, а з іншого — справедливо відзначити, що швидкість процесу забезпечив 20-30-40-річний досвід задіяних фахівців», - підкреслив Дмитро Ковальчук.

 

190606 3Ddrukukr 2

Дмитро Ковальчук тримає в руках деталь, виготовлену для замовника. Замість традиційних 20-30 кг титану, її виготовили з використанням усього 3-5 кг / Фото: Greencubator

 

Варто додати, що «Червона хвиля» пропонує свій винахід не лиже закордонним замовникам, ай намагається співпрацювати з українськими компаніями.


«Я згадував про закордонні компанії, однак нашим проектом цікавляться і українські представники аерокосмічної галузі: КБ Антонова, КБ «Південне», «Мотор Січ». З ними ми також ведемо перемовини про виготовлення пробних зразків деталей. Українським компаніям ми проводимо всі наші тестові роботи безкоштовно, оскільки ми хочемо якомога швидше запровадити результати нашої роботи в Україні», - відзначив директор вітчизняної компанії.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues