190608 orcaПротягом останніх двох років Huntington Ingalls Industries активно підтримує тренд на створення військово-морських роботів

 

Американська військова суднобудівна компанія Huntington Ingalls Industries (HII) допоможе аерокосмічному гіганту Boeing побудувати великий безпілотний човен Orca. Про це повідомляє Defence Express із посиланням на Defence News.

 

Два роки тому ВМФ США обрав двох конкурентів для проектування безпілотника Orca: команда Boeing та Lockheed Martin близько $40 млн кожна. У результаті команда Boeing отримала додаткове фінансування для будівництва, випробувань та постачання п’яти безпілотних підводних човнів Orca. Зазначається, що співпраця Boeing з HII передбачає використання ресурсів підрозділів та технічних рішень компанії, а не верфі Newport News, що будує атомні підводні човни. Також повідомляється, що на 2020 рік ВМФ США планує виділити $182 млн на розробку, виготовлення та тестування безпілотних платформ Orca.

 

До обов’язків HII належить виготовлення та збірка корпусних конструкцій, а також розв’язання питань безпеки та надійності платформи, зазначає Ден Таббс, заступник директора Boeing з сучасних морських систем. Частина робіт буде проводитися в штаті Флорида, де на об’єкті, що належить HII, був створений менший за розмірами підводний човен Proteus, що може працювати в пілотованому та безпілотному режимах.

 

Передусім Orca буде використовуватися для таких задач, як постачання корисних вантажів, установка мін, картування океану та розвідки. Повідомляється, що виконання «важкої» роботи безпілотникам надає пілотованим підводним човнам більше простору для атаки, що ефективно збільшує вогневу міць флоту. Тому Orca має не замінити пілотовані підводні човни, а взяти на себе низку функцій.

 

Новина по темі: В ЯПОНІЇ ПЛАНУЮТЬ ПОБУДУВАТИ НАЙПОТУЖНІШИЙ У СВІТІ БОЙОВИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР КОРАБЛЯ

 

Зазначається, що виконання складних завдань та атакувальних функцій для підводного безпілотника вимагатиме створення нових датчиків та технологій. Розробники зазначають, що в цьому випадку процес розробки є складнішим, ніж аналогічний для БпЛА. Передусім тому, що, наприклад, навіть якщо безпілотник літатиме за встановленим маршрутом, оператор все одно зможе слідкувати за його польотом, а з підводним човном у нього немає зв’язку в режимі реального часу, тому для використання Orca як атакувального безпілотника необхідно впроваджувати низку датчиків, щоб він міг орієнтуватися та розуміти цілі навколо нього. Розробники зазначають, що розробка та встановлення цих датчиків, а також автоматизація процесів обробки цілі значно вплине на ціну платформи, тому питання використання пілотованих підводних човнів як атакувальних наразі залишається відкритим. З іншого боку, створення безпілотника Orca вказує на те, що ВМФ США розуміє той потенціал та можливості, що надають безпілотні підводні човни для морської тактики.  

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues