190618 MC 0Українська ПАТ «Мотор Січ» планує розробити великий вантажний гелікоптер, здатний піднімати 16 тонн або перевозити до 36 десантників.

 

 


Про це на найбільшому міжнародному авіакосмічному салоні Paris Air Show-2019 у Ле-Бурже в Франції, що розпочав свою роботу учора, 17 червня, розповів журналістам В'ячеслав Богуслаєв, повідомляє Defense Express з посиланням на «Факти ICTV».

 

Новина по темі: АТ «МОТОР СІЧ» ПРОДОВЖУЄ СЕРТИФІКАЦІЙНІ РОБОТИ ПО ГЕЛІКОПТЕРАМ МСБ-2 ТА МСБ-8


«Ми йдемо в іншу нішу. Ми не хочемо конкурувати там де вже є традиційно. Наш гелікоптер буде піднімати не 10 тонн і не 13 тонн, а 16 тонн (ймовірно мається на увазі максимальна злітна вага, а не вантажність - прим. ДЕ). Він буде перевозити не 18-20 десантників, а 32-36», - наголосив В'ячеслав Богуслаєв.

 


Варто відзначити, що такі параметри значно перевищують можливості гелікоптерів Мі-8/Мі-17 радянського та російського виробництва (максимальна злітна маса – 12-13 тонн, пасажировмісність 24-27 десантників) та французьких машин Airbus Helicopters H225 Super Puma (максимальна злітна маса – 11,5 тонн, пасажировмісність до 29 десантників). Однак вони менші за можливості радянського багатоцільового транспортного гелікоптера Мі-26, який може перевозити до 80 десантників та має вантажність у 20 тонн при максимальній злітній масі у 56 тис. кг.

 

190618 MC 2

Мі-8МСБ-В

 

Раніше повідомлялося, що ПАТ «Мотор Січ» планує збільшення максимальної злітної маси власної модифікації гелікоптера МСБ-8 до 15 тонн, для чого кількість лопатей буде збільшено до 6 та розроблена нова втулка несучого гвинта. Розробники очікують на збільшення вантажності такої машини до 5000 кг всередині вантажно-пасажирської кабіни та до 6000 кг на зовнішній підвісці.

 

190618 MC 3

Третій гелікоптер Airbus Helicopters H225 отриманий Україною в рамках контракту з Airbus Helicopters. 29 січня 2019 року / Фото: MilitaryAviation.in.UA


Нагадаємо, наразі, окрім звичайного виробництва авіадвигунів, «Мотор Січ» займається здебільш модернізацією гелікоптерів Мі-2 до версії Мі-2МСБ та Мі-8 до версії Мі-8МСБ-В для Збройних сил України та частин МВС та розробкою інших, більш сучасних модифікацій таких машин. Також проходить процес опанування виробництва різних деталей необхідних для повного циклу виробництва гелікоптерів (редуктори, лопаті та інше), яки раніше на підприємстві не виготовлялися.

 

Публікація по темі: ГВИНТОКРИЛІ МАШИНИ ПО-УКРАЇНСЬКИ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues