190619 Mandat 0Перший серійний зразок станції радіоелектронної боротьби Р-330КВ1М, який був виготовлений ДП «ЦКБ «Протон», що входить до складу ДК «Укроборонпром», успішно пройшов випробування на одному з полігонів на Харківщині.

 

 


За результатами випробувань серійна машина підтвердила всі задані характеристики, виконавши завдання подавлення системи радіозв‘язку «умовного противника», повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Концерну.

 

Новина по темі: ЦЬОГО РОКУ УКРАЇНА ТА ФРАНЦІЯ ЗАПУСТЯТЬ СПІЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО ЗАСОБІВ РЕБ


Р-330КВ1М це автоматизована станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку, яка здатна дезорганізувати радіозв‘язок противника на відстані у декілька десятків кілометрів. Р-330КВ1М дозволяє блокувати роботу всіх сучасних короткохвильових радіостанцій, зокрема і тих, що створені спеціально для роботи в умовах активних радіоперешкод.

 


Ці характеристики є унікальними не тільки для України, але і повністю відповідають всім, зокрема і перспективним, вимогам до станцій РЕБ у країнах НАТО.

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ РОЗРОБИЛИ ТРИ НОВИХ КОМПЛЕКСИ ПЕЛЕНГАЦІЇ Й РАДІОРОЗВІДКИ ТА КОМПЛЕКС БОРОТЬБИ З БПЛА (ВІДЕО)


Фактично, українська армія отримала потужний інструмент, який дозволяє повністю «відрізати» зв‘язок передовим підрозділам противника. Тобто ворог вже не зможе викликати підмогу, навести артилерію, скоординувати свої дії з іншими підрозділами, тощо. В сучасних умовах бойових дій це дає рішучу перевагу як під час оборони, так і при наступі.

 

190619 Mandat 1


Р-330КВ1М є частиною комплексу Р-330УМ «Мандат», до складу якого також входять станції радіоперешкод ультракороткохвильового радіозв’язку, радіорозвідки та управління. Виробництво цих станцій освоєно на виробничих потужностях «НВК «Іскра», що також входить до складу Концерну. Водночас станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М може працювати як у складі комплексу «Мандат», так і окремо.

 

Новина по темі: У «ДЕСНІ» ВИПРОБУВАЛИ ДВА НОВИХ УКРАЇНСЬКИХ КОМПЛЕКСИ ДЛЯ БОРОТЬБИ С БПЛА


Необхідно зазначити, що розробка Р-330УМ «Мандат» велась донецьким підприємством «Топаз», виробнича база якого була знищена російськими найманцями. Але наукову базу підприємства вдалось перенести до запорізького НВК «Іскра» і фахівці «Топазу» продовжили свою роботу.

 

190619 Mandat 2


Одночасно з цим, роботу над короткохвильовою складовою «Мандату» було передано до харківського «ЦКБ «Протон». І фахівцям харківського підприємства знадобилось лише біля півроку для створення першого зразка Р-330КВ1М та проведення всіх необхідних випробувань. Ці рекордні терміни стали можливі завдяки тісному співробітництву фахівців «ЦКБ «Протон» зі спеціалістами військ радіоелектронної боротьби ЗСУ.

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ ЗАВЕРШЕНО ДЕРЖАВНІ ВИПРОБУВАННЯ НОВОГО КОНТРБАТАРЕЙНОГО РАДАРУ 1Л220УК (ВІДЕО)


Окрім того, харківські фахівці модернізували деякі системи станції завдяки використанню сучасних комплектуючих західного виробництва, а також оновили програмне забезпечення, що значно розширило можливості Р-330КВ1М.

 

190619 Mandat 3

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues