190627 k lazДрони повинні відстежувати та знешкоджувати міжконтинентальні балістичні ракети, що летять над атмосферою Землі. 

 

Фахівці американського військового відомства, а також інженери з промислового озброєння шукають шляхи виведення потужного лазера з «невеликих пристроїв», що будуть працювати на максимально можливих висотах у межах та за межами кордонів атмосфери Землі. Про це повідомляє Defence Express із посиланням на Fox News.

 

Розробники пояснюють, що космічні лазери, які потенційно працюють від безпілотників, надають низку можливостей, зокрема знаходження та знешкодження ворожих міжконтинентальних балістичних ракет чи, навіть, протидія супутниковій зброї. «Якщо у вас є космічний лазер, здатний збивати міжконтинентальні балістичні ракети, то ви б могли протидіяти й протисупутниковій зброї» – зазначає генерал-лейтенант у відставці Трей Оберінг, виконавчий віце-президент та керівник напрямку енергетики в Booz Allen Hamilton.

 

Оберінг пояснює, що спільні технологічні зусилля американської військової промисловості в галузі космічних лазерів відповідають огляду протиракетної оборони Пентагона, що передбачає короткострокове вивчення можливостей розробки та розгортання низки ракет-перехоплювачів космічного базування, що містить також і дослідження космічних лазерів. «Розташовані на відстані датчики забезпечують розширені можливості для відстеження, розпізнавання та націлювання на складніші ракетні загрози, а також забезпечують більш ефективне та дієве використання перехоплювачів», – зазначається в огляді, де також підкреслюється і важливість використання сенсорних технологій «на великих площах, що видно з космосу».

 

Новина по темі: HUNTINGTON INGALLS INDUSTRIES ПРИЄДНАЄТЬСЯ ДО BOEING У РОЗРОБЦІ БЕЗПІЛОТНИКА ORCA

 

Розробники зазначають, що наразі робота зосереджена на масштабуванні лазерів, їхньої дальності та потужності. Ключова ж задача полягає в тому, щоб вбудувати найпотужніший лазер у невеликий, мобільний та гнучкий пристрій чи платформу. «Нам потрібен потужний промінь у невеликому формфакторі. Чим вище якість променя, тим більше можливостей буде в майбутньому озброєнні», – стверджує представник Пентагона. А безпілотний літальний апарат чи аналогічна космічна платформа може добре підходити для того, щоб використовувати лазери для знаходження та знешкодження міжконтинентальних балістичних ракет у випадках швидкого технічного прогресу.

 

«Ми знаходимося на початковій стадії експлуатації безпілотних транспортних засобів. Якщо так подумати, то більшість систем, якими ми керуємо в космосі, є дистанційними», – зазначає генерал-лейтенант у відставці Девід Дептула, нині декан Інституту аерокосмічних досліджень імені Мітчела. 

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues