190627 laz zbroyaУ разі позитивних результатів пристрій буде інтегровано у стаціонарні та мобільні платформи, призначені для протидії безпілотним літальним апаратам.

 

Корпус морської піхоти США випробовує прототип лазерної зброї, яку військові можуть використовувати для протидії ворожим безпілотникам. Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Defence News.

 

Прототип компактної лазерної зброї –  (Compact Laser Weapons System) CLaWS – є першим наземним лазером, що отримав згоду від Міністерства оборони США для використання сухопутними військами, пояснив Корпус морської піхоти.

 

«Цей проєкт від початку і до кінця – з того моменту, як ми узгодили контракт з Technology Ordnance Technology Consor і до закінчення інтеграції, усіх випробувань, навчання морських піхотинців та підготовки систем до розгортання – тривав близько року», – зазначає підполковник Хо Лі, менеджер з продукції майбутніх систем наземної протиповітряної зброї у виконавчому офісі програми Land Systems. 

 

Новина по темі: ПЕНТАГОН ПЛАНУЄ СТВОРЮВАТИ ОЗБРОЄНІ ЛАЗЕРОМ КОСМІЧНІ ДРОНИ

 

Міністерство оборони США вважає, що лазери є доступною альтернативою традиційній вогневій міці, а також що вони не дозволяють безпілотникам відстежувати та націлюватися на морських піхотинців. Також зазначається, що лазерні системи не є автономною зброєю і мають функціонувати як частина великих антидронових комплексів.

 

Зазначається, що CLaWS є частиною програми мобільних лазерів, який можна використовувати у різних ситуаціях, зокрема під час боротьби з безпілотниками, снайперами, для подолання перешкод, знешкодження боєприпасів, що не розірвалися тощо.

 

Як розповідав Рон Даук, керівник програми «Лазерні та електрооптичні системи», були розроблені три версії лазерів. Перша потужністю 2 кВт була протестована у 2016 році, ще через рік була введена в експлуатацію версія 5 кВт, і наразі очікується 10 кВт версія.

 

«Для CLaWs діапазон у 2-10 кВт є оптимальним, з урахуванням низької вартості та невеликого радіуса дії», – зазначає Рон Даук.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues