200310 usaЯкі основні витрати передбачені проектом бюджету міністерства оборони США на 2021 фінансовий рік

               

До Конгресу США надійшов на розгляд проект оборонного бюджету на 2021 рік. У ньому передбачені оборонні витрати на загальну суму $741 млрд для міністерства оборони, а також для міністерства енергетики і пов’язаних з ним структур. У порівнянні з попереднім 2020 фінансовим роком, на збройні сили планується витратити на $2,1 млрд менше. Також кошти на закупівлю нових озброєнь планується скоротити на майже $1 млрд.

 

Зазначимо, що Пентагон робить ставку на модернізацію наявних і надалі перспективних систем озброєнь і військової техніки, скорочення в усіх можливих сферах і збільшення витрат на науково-дослідницькі розробки в царині нових технологій і створених на підґрунті останніх систем бою. Щоправда, пропозиції Пентагону можуть бути переглянуті у процесі розгляду у Конгресі і змінені у той, або інший бік.

 

Наземні війська (US Army), на думку Пентагону, потребують фінансування в розмірі $178 млрд, тобто, трохи менше, ніж у 2020 році. З огляду на це, передбачається дещо обмежити закуп нових систем ОВТ і спрямувати додаткові кошти на модернізаційні програми.

 

Але і без цього, під впливом раніше виявлених виробничих проблем концерну BAE Systems та надмірно оптимістичних планів закупок армія зменшила замовлення на гусеничні БТР AMPV i 155-мм самохідні гаубиці M109A7 Paladin Integrated Management. Одночасно Корпус Морської піхоти (USMC) скоротив замовлення на нові колісні транспортери-амфібії ACV. Зокрема, із запланованих 132 БТР AMPV ($617 млн) у 2021 році армія отримає лише 32 ($193 млн.).

 

200310 usa 2

Корпус Морської піхоти (USMC)

 

Анонсовані Конгресом США скорочення вже змусили Пентагон відмовитись у 2021 фінансовому році від програми оснащення БМП M2 Bradley системами активного захисту Iron Fist Light Decoupled (IF-LD). Натомість, передбачається збільшити на $31 млн витрати на модернізацію систем військового зв’язку і передачі даних ($1,8 млрд), хоча, за експертними оцінками, американська армія хотіла б отримати на це набагато більшу суму. 

 

Військово-Повітряні Сили США (USAF) вкотре мають намір скоротити наявний парк літаків вогневої підтримки A-10 Thunderbolt II. Йдеться про скорочення 46 машин (33%) з 143, що наразі стоять на озброєнні. Це буде вже третя спроба вирішити питання протягом останніх 6 років, усі попередні рази через спротив Конгресу скоротити кількість літаків не змогли.

 

200310 usa 3

Літак вогневої підтримки A-10 Thunderbolt II

 

ВПС США збираються зменшити наявний парк повітряних танкерів на понад 20 машин. Йдеться про літаки KC-10 Extender, яких наразі налічується 56, тоді як має бути лише 40. Також може з 167 до 159 зменшитися кількість повітряних танкерів-заправників KC-135 Stratotanker. Водночас, з 40 до 44-х може бути збільшено кількість нових літаків-заправників KC-46A Pegasus.

 

Незначне зменшення видатків у бюджеті на 2021 рік є в частині коштів, на закуп нових бойових літаків. Тут пропонується виділити $56,9 млрд, тоді як минулого року на це передбачалося $57,7 млрд. Так, фінансування закупки багатоцільових літаків F-35 Lightning II (JSF) у 2021 році може бути зменшено на 9,4% (або близько $1,2 млрд у порівнянні з 2020 роком). Зменшення витрат також може торкнутися програми бомбардувальника нового покоління B-21 Raider (LRSB), в абсолютних цифрах це означало б зменшення суми з запланованих $2,98 млрд у 2020 році до $2,84 млрд у 2021-му.

 

Не можна забувати й про потреби знов створеного 20 грудня 2019 року шостого роду військ - Космічних Сил США. На думку президента Дональда Трампа, Космічні Сили США потребують щонайменше, $15,4 млрд бюджетного фінансування. Ця сума розбита за категоріями витрат наступним чином: $10,3 млрд на дослідження, розвиток, тестування і оцінку технологій і систем космічних озброєнь, $2,4 млрд на замовлення супутникового обладнання і стартових послуг, $2,6 млрд на космічні операції, консервацію і утримання обладнання, також ще до $100 млн на супутникові послуги і космічні операції в інтересах військових.

 

Військово-Морські Сили (US Navy) і Корпус Морської піхоти (USMC) США на 2021 фінансовий рік декларують потребу в бюджетному фінансуванні у $207,1 млрд (відповідно, понад $161 i $46 млрд), з яких $13 млрд доларів - для фінансування операцій за кордонами США. Це означає зменшення фінансування майже на $3 млрд у порівнянні з бюджетом попереднього року.

 

Найбільші суми витрат обсягом $70,6 млрд призначено на здійснення операцій і підтримання боєздатності (на $2,6 млрд більше, ніж у 2020 році). Основне зростання приходиться на модернізацію мережі, розвиток спроможностей радіоелектронної боротьби і інформаційної війни, а також вдосконалення наземного зв’язку і електронного оснащення для потреб Корпусу Морської піхоти.

 

200310 usa 1

Корпус Морської піхоти (USMC)

 

В той же час, пропонується скорочення на 17% замовлень на нові бойові кораблі у 2021 році у порівнянні з попереднім (менше на $4,1 млрд). Пріоритетом надалі залишатимуться підводні човни (у 2021 році планується замовити головний корабель нового типу – атомний ракетний підводний човен класу Columbia) та надводні і підводні безпілотні апарати. ВМС США також має бажання збільшити на $200 млн кошти на утримання діючого флоту (до 11,2 млрд) та витратити $13,5 млрд на ремонти та заводське обслуговування.

 

Протиракетна оборона: запропонований бюджет Агенції ПРО (MDA) нa 2021 фінансовий рік становить $9,187 млрд, тоді як на 2020 рік ця установа просила $9,431 млрд, а у 2019 - $10,491 млрд. При цьому MDA має намір виділити $1,9 млрд на модернізацію стратегічної системи ПРО території США, у т.ч. до $665 млн – на розробку нової системи перехоплення балістичних ракет (після анулювання минулого року аналогічної пропозиції).

 

Крім того, $1,2 млрд мають бути призначені на розробку перехоплювачів балістичних ракет нового покоління RKV (на заміну існуючих екзоатмосферних перехоплювачів ракет EKV), а $832 млн – на дослідження і тести нових систем захисту від гіперзвукової зброї (у 2020 році на це планували виділити $390,04 млн).

 

Нові технології: передбачається збільшення видатків у сфері науково-дослідницьких робіт, проведення випробувань і поступового впровадження на озброєння передових систем озброєння і військової техніки нового покоління, штучного інтелекту, самонавчання або збільшення пропускної спроможності каналів зв’язку щодо пересилання інформації шляхом впровадження технологій мережі 5G. Загалом на потреби трьох останніх ключових напрямків передбачається спрямувати $2,3 млрд.

 

Однак головним пріоритетом оборонного відомства США залишаться розробки гіперзвукових систем озброєння, де відчувається намір скоротити відставання США від Китаю і Росії. Тому у проекті нового бюджету Пентагон просить виділити на нові програми у цій сфері $3,2 млрд.

 

Одним з наслідків скорочення військового бюджету США у 2021 фінансовому році може стати уповільнення розгортання наземного елементу американської системи ПРО у Польщі. Як відомо, у польському м. Редзиков триває будівництво протиракетного комплексу Aegis Ashore , готовність якого вже одного разу планувалася на грудень 2018 року. Наразі готовність об’єкту відтерміновано на 2022 рік.

 

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ,

для Тиждень.UA

 

Публікації та новини по темі:

 

ПРО ВІЙСЬКОВЕ ПАРТНЕРСТВО УКРАЇНИ ТА США

 

ЩО ПРИНЕСЕ УКРАЇНІ ПРИЄДНАННЯ ДО ПРОГРАМИ РОЗШИРЕНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ НАТО

 

УКРАЇНА-НАТО: НОВІ ВИКЛИКИ І МОЖЛИВОСТІ

 

США ЗБИРАЄТЬСЯ ПЕРЕДАТИ УКРАЇНІ ЩЕ 2 ПАТРУЛЬНІ КАТЕРИ КЛАСУ ISLAND

 

«ПРОГРАМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ ТА ЗС УКРАЇНИ»

 

ЧИМ ВИЗВОЛЯТИ УКРАЇНСЬКЕ МОРЕ?

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues