190801 UAV 0Гарвардська лабораторія мікроробототехніки та Інституту біологічної інженерії продовжують працювати над проектом найменшого безпілотника RoboBee.

 

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на C4ISR.NET.

 

Кінцева мета – створення контрольованих скупчень безпілотних літальних апаратів розміром з невелику комаху, які виконуватимуть низку різноманітних задач – від запилення рослин до місій спостереження та розвідки.

 

Раніше безпілотник RoboBee був обмеженої форми та не мав можливості нести додаткові батареї. Наразі за допомогою пари спеціальних крил та покращення приводів на безпілотник можна встановити сонячні елементи та панель електроніки.

 

Більшу частину тривалості польоту безпілотник використовує обмежене джерело енергії. Це можливо завдяки п’єзоелектричним двигунам, які розширяються під час проходження електричного струму через м’язоподібні мембрани. Через це крила можуть працювати та просувати робота вперед, але тільки завдяки останнім розробкам робот зміг це зробити від власного джерела живлення.

 

Новина по темі: У США ПРАЦЮЮТЬ НАД ТЕХНОЛОГІЄЮ 3D ДРУКУ ДЛЯ БРОНЕЖИЛЕТІВ


RoboBee є найменшим некерованим транспортним засобом, що забезпечує стійкий політ, а також за менше за будь-який дрон, що використовуються в армії США. Наразі військові планують інвестувати у дешеві невеликі планери-дрони, що мають низку датчиків для виконання розвідувальних задач та збору різних даних. Якщо джерело живлення дозволить RoboBee підтримувати пакет датчиків, він може зацікавити військових як потенційний розвідник.

 

Важить RoboBee близько 259 міліграмів – це менш як скріпка, і за достатньої освітленості може генерувати потрібну кількість енергії для того, щоб витримати додаткове корисне навантаження вагою до 70 міліграмів, яке в майбутньому буде виконано як полегшені датчики, що керуються електронікою, або ж більшого блока живлення.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues