190809 BOJ 0У США продовжують розвивати власну концепцію сучасного багатодоменного бою, який передбачає спільне функціонування різних структур та формувань, здатних обмінюватися інформацією в режимі реального часу під час боїв високої інтенсивності.

 

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Fox News.

 

Міністерство оборони США продовжує працювати над розширенням, вдосконаленням, а також створенням нових підрозділів для розвитку власної концепції мережецентричної війни, що передбачає спільні атаки з метою досягнення нового рівня операційної ефективності.

 

Також повідомляється, що в оборонному відомстві планують працювати у цьому сегменті не тільки над розвитком таких областей, як космічна, кібер та електронна війна, але й створювати нові технології для розширення наземних, повітряних та підводних інтегрованих атак.

 

Наразі для цих цілей Army Futures Command було створено два багатодоменних цільових підрозділи, які повинні об’єднувати зусилля різних структур у повітрі, на суші чи в морі з урахуванням можливих сценаріїв загроз у Європі та Тихому океані. Генерал-лейтенант Джон Мюррей, командувач Army Futures Command, зазначив, що армія швидко адаптується до особливостей майбутньої мережецентричної війни, що охоплює зусилля з «... змін структури, організацій, тактики, методів та процедур щодо того, як потрібно вести війну на основі багатодоменних формувань».

 

Новина по темі: У США ПРАЦЮЮТЬ НАД ТЕХНОЛОГІЄЮ 3D ДРУКУ ДЛЯ БРОНЕЖИЛЕТІВ


Генерал Мюррей описує приблизно такий сценарій переваги багатодоменних підрозділів: якщо підводний човен використав сонар для пошуку ворожих одиниць, що ховаються поблизу вразливої берегової лінії союзників, а потім миттєво передав дані про місцезнаходження іншим підводним та надводним човнам, які б могли спрямувати винищувачі для знищення ворожих об’єктів, то загрозу можна ліквідувати ще до того, як вона завдасть значної шкоди.

 

Сьогодні в Пентагоні продовжують створювати технології, поява яких би дозволила їм отримати перевагу перед добре озброєними силами ворога одночасно у кількох театрах дій. Наразі у відомстві працюють над тим, щоб командири, які отримують інформацію, були здатні мобілізувати сили, що захищаються, а також активувати наземний радар для виявлення ближнього вогню противника. Ідея в тому, щоб скоротити час надходження інформації від датчика до стрільця та водночас передавати її в різні області. Радіолокаційні дані, отримані всіма підрозділами, повинні одночасно надходити до всіх формувань. Вчасне виявлення та знешкодження тих чи інших сил противника допоможе сухопутним військам підготуватися до відбиття вторгнення, а також активувати наземні радари та перехоплювачі, здатні вибити ракети противника.

 

Генерал Мюррей також підкреслює важливість проведення багатодоменних бойових ігор для відпрацювання тактик та концепцій ведення багатодоменного бою. Такі навчання можуть включати карти, дані розвідки, місцевості, та географічні фактори, а також специфіку будь-якої країни тощо. Також важливим етапом є опрацювання оцінки пошкоджень, отриманих безпосередньо під час ведення бою, бо командири повинні знати, як саме діяти у випадку, коли ворог знищує значну частину союзних сил.

 

Нові концепції мережецентричної війни передбачають принциповий перехід до використання інформації як основної зброї в бойових діях. Тактичне використання інформації для організації та забезпечення ефективного ведення бою містить низку тактик, наприклад, використання повітряних активів як «вузлів» у рамках бойової схеми «повітря-земля-море», обстріл наземної зброї тощо.

 

У США ПРАЦЮЮТЬ НАД ТЕХНОЛОГІЄЮ 3D ДРУКУ ДЛЯ БРОНЕЖИЛЕТІВ


RoboBee є найменшим некерованим транспортним засобом, що забезпечує стійкий політ, а також за менше за будь-який дрон, що використовуються в армії США. Наразі військові планують інвестувати у дешеві невеликі планери-дрони, що мають низку датчиків для виконання розвідувальних задач та збору різних даних. Якщо джерело живлення дозволить RoboBee підтримувати пакет датчиків, він може зацікавити військових як потенційний розвідник.

 

Важить RoboBee близько 259 міліграмів – це менш як скріпка, і за достатньої освітленості може генерувати потрібну кількість енергії для того, щоб витримати додаткове корисне навантаження вагою до 70 міліграмів, яке в майбутньому буде виконано як полегшені датчики, що керуються електронікою, або ж більшого блока живлення.

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

 

Як раніше повідомляв Defense Express, у Гарварді створюють безпілотник вагою 259 міліграмів

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues