штучний інтелект дрониКоманда дослідників з Південної Кореї та Каліфорнії винайшли технологію для виявлення невеликих безпілотників на відстані до трьох кілометрів – як зазначається, цього достатньо, щоб протидіяти цій загрозі та вчасно знешкоджувати невеликі ворожі БпЛА.

 

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Defence One.


Радіолокаційний апарат AESA з нейронним мережевим інструментом під назвою Generative Adversarial Network (GAN) використовує системи штучного інтелекту для навчання програмного забезпечення виявляти малорозмірні об’єкти. Дослідники використовували систему GAN для перетворення невеликої кількості доступних даних про навчання у великий масив інформації. Система GAN протиставляє дві звичайні нейронні мережі, одна з яких навчається розпізнавати об’єкт, а інша – реверсує цей процес. Наприклад, якщо одна мережа визначає, що певна комбінація пікселів на темному фоні є безпілотником, то інша на основі готового зображення визначає, яка саме комбінація пікселів відповідає цьому зображенню.

 

Новина по темі: NORTHROP GRUMMAN ТА RAYTHEON СТВОРЮЮТЬ ПРОТОТИПИ ЛАЗЕРНОЇ ЗБРОЇ ДЛЯ STRYKER


Ідея полягає в тому, щоб навчити мережу розподіляти та відрізняти різні версії даних, що мають незначні відмінності та можуть бути використані для подальшого навчання та виявлення безпілотників.


«Для тренування нейронної мережі нам потрібно використовувати великий набір навчальних даних з різноманітними цільовими функціями. Якщо даних бракувало, ми використовували для збільшення їх кількості різні підроблені дані, аналогічні до вихідних. Ми очікуємо, що з часом дані GAN збільшать різноманітність цільових особливостей, – пояснюють розробники. – Доцільно стверджувати, що наша система здатна виявити безпілотник на відстані до 3 км. Наразі ми можемо ідентифікувати безпілотник за допомогою GAN. Тобто, наразі в нас є платформа, що може класифікувати БпЛА, але в майбутньому ми плануємо підтвердити це різноманітними тестами задля уникнення помилок та виявлення слабких сторін системи».

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

 

Як раніше повідомляв Defense Express, Пентагон створює нові підрозділи для мережецентричної війни.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues