190828 MS 0Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, заявив, що Китай намагається використати позитивний торговельний баланс України для того, щоб отримати економічні важелі від оборонних технологій, що їх розробили інші країни.


Як інформує Defense Express, про це радник президента США розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.


«Ми у США маємо механізми, щоб захистити ті наші галузі, які стосуються національної безпеки. Україна теж мала б розглянути таку можливість... Тож ми будемо говорити на ці теми з різними представниками української влади, які поділяють нашу стурбованість, і хотіли б почути їхню оцінку ситуації», – сказав Джон Болтон.


При цьому він повідомив, що зустрічей із керівництвом «Мотор Січі» не планує.


Він звернув увагу, що, на його думку, такою можливою угодою мала б зацікавитися сама українська влада.


Новина по темі: ДАНИЛЮК ЗУСТРІВСЯ З ДЖОНОМ БОЛТОНОМ


«Я не хочу говорити про конкретні угоди, але справді вважаю, що уряд, який діє у власній суверенній сфері, має право захищати свою оборонну галузь і прагнути добробуту для українського народу. Тож я думаю, що нова українська влада президента Зеленського очевидно зараз має це за свій найвищий пріоритет, і він мав би переконатися, перш ніж операцію такого роду дозволяти здійснити, що від цього справді виграє український народ. Це те, чого прагне нова українська влада, і ми це підтримуємо», – наголосив радник президента США.


За його словами, важливо, щоб українська влада мала можливість оцінити всі можливості.


«Ми бачили, як Китай працює в низці країн світу: здається, що їхні угоди містять дуже сприятливі умови фінансування, але трохи пізніше вони виявляються не такими сприятливими. Якщо говорити прямо, то китайці вдалися до відверто корупційних дій у багатьох країнах, щоб гарантувати комерційний успіх для своїх компаній. І думаю, що якщо боротьба з корупцією є в Україні одним із пріоритетів, то останнє, що хотів би бачити український народ, – це ще більше корупції, яка заходить у країну ззовні. Отже, знову ж таки, це питання, на які українська влада мала б зважити, і ми раді обговорити з нею ці питання», – сказав Джон Болтон.


Як раніше повідомляв Defense Express, радник президента США з національної безпеки Джон Болтон прилетів до Києва.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues