190906 GUR 0У липні 2019 року розвідка звершила опис безпекового середовища довкола України на період до 2030 року. Спільно над цим працювали Головне управління розвідки, структурні підрозділи Генштабу, інші розвідувальні органи, Національний університет оборони, Національна академія наук України.


Як інформує Defense Express, про це в інтерв’ю Укрінформ заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.


Скібіцький зазначив, що перспективу розвитку сценаріїв визначили на 10 років вперед.


«Це стандартний підхід провідних країн світу, в тому числі країн НАТО, коли вони планують свою роботу на 10 років і більше. Тому що якраз на цей період можна спланувати програми розвитку не тільки Збройних сил, а й програми розвитку озброєння, військової техніки.», - заявив представник ГУР.


Новина по темі: МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ РОЗГЛЯДАЄ ВІСІМ СЦЕНАРІЇВ ЗАСТОСУВАННЯ ЗСУ


«Ми визначили, які найбільш актуальні виклики і загрози є для України, що потрібно робити для недопущення переростання загроз у збройну агресію. На основі опису безпекового середовища були розроблені можливі воєнно-політичні сценарії, які потребуватимуть застосування воєнної сили. Всього опрацьовано вісім сценаріїв, при цьому в чотирьох із них провідну роль відіграватимуть ЗСУ», - зауважив Скібіцький.


Він уточнив, що перший сценарій – це збройна агресія проти України. Другий – внутрішній конфлікт на території України, який може бути підтриманий ззовні. Третій це можливий прикордонний конфлікт, який може бути навіть спровокований за рахунок проведення спеціальних операцій. Четвертий сценарій – це можливе втягування України в протистояння між світовими державами.


«Якщо говорити про цей аспект, ми бачимо наскільки зараз йде таке потужне протистояння між США і НАТО та Російською Федерацією. І Україна стала «сірою зоною» для Росії. Саме тому РФ нарощує угруповання біля наших кордонів. І ми проаналізували – чи може Україна бути втягнута в цей конфлікт. До речі, він може виникнути також у країнах Балтії. І ми знаємо – наскільки Росія активно працює там, використовуючи гібридні методи.», - сказав Вадим Скібіцький


Як раніше повідомляв Defense Express, існує 8 сценаріїв військової агресії Росії проти України - Згурець.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues