190911 Vilha 0Низка країн виявляє зацікавленість до придбання нових українських ракетних комплексів «Нептун» та «Вільха», що були розроблені ДККБ «Луч».

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на слова директора ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» Владислава Бельбаса.


«Вперше ми показали макети комплексів «Нептун» та «Вільха» на виставці в ОАЕ (мається на увазі IDEX-2019, що проходила з 17 по 21 лютого ц.р. – прим. ДЕ) в лютому цього року. Ефект від дебюту є: низка країн вже сьогодні мають тверді наміри за цими проектами», - відзначив очільник ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт».

 

Новина по темі: «СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ПРЕДСТАВИВ НА IDEX-2019 УКРАЇНСЬКІ РАКЕТНІ КОМПЛЕКСИ «НЕПТУН» ТА «ВІЛЬХА»


За словами Владислава Бельбаса, задля збільшення зацікавленості іноземних партнерів в новітніх вітчизняних комплексах, згодом, в Україні навіть продемонстрували військовим аташе практичні випробувальні запуски «Нептуна» та «Вільхи» на полігоні.

 

190911 Vilha 3


Однією з причин такого незвичного кроку, стала впевненість керівництва КБ «Луч» у своїх проектах, та усвідомлювання того, що потенційні зовнішні замовлення нових українських комплексів значно здешевлять їх подальше серійне виробництво, що вкрай важливо для скорішого оснащення новітньою ракетною зброєю підрозділів ЗСУ - з огляду на певні фінансові обмеження українського бюджету.

 

Новина по темі: «НЕПТУН» ПІДЕ В СЕРІЙНЕ ВИРОБНИЦТВО ЗА ДВА РОКИ – ГЛАВА «УКРОБОРОНПРОМУ»


«У цій ситуації ми йдемо в тандемі з генеральним конструктором, який підтримує або не підтримує пропозиції з нашого боку, знаючи складність того чи іншого етапу випробувань. Водночас керівництво ДержККБ «Луч» прекрасно розуміє, що зовнішні замовлення суттєво спростять і здешевлять серійне виготовлення цих комплексів. Адже, закупівлі таких озброєнь для нашої армії дуже обмежені через фінансові можливості ЗСУ», - пояснив Владислав Бельбас.

 

Новина по темі: ПОЛТОРАК: РАКЕТНІЙ ПРОГРАМІ В УКРАЇНІ — БУТИ! (ВІДЕО)


Одним з потенційних партнерів проекту «Вільха» стала корпорація Tawazun Group з Об'єднаних Арабських Еміратів. За словами директора ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», наразі ведуться переговори з представниками цієї компанії щодо спільного виробництва РСЗВ.

 

190911 Vilha 1

Монструозне РСЗВ Jobaria Multiple Cradle Launcher від Jobaria Defense Systems (входить до складу корпорації Tawazun Group - ОАЕ)


«Зараз ведемо переговори з «Тавазун» (Tawazun Group), скажімо так, про організацію спільного виробництва», - повідомив Владислав Бельбас.

 

190911 Vilha 4

Низка країн виявляє зацікавленість до придбання нових українських ракетних комплексів «Нептун» та «Вільха», що були розроблені ДККБ «Луч»


Нагадаємо, вперше макети новітніх високоточних українських комплексів «Нептун» та «Вільха» були продемонстровані на міжнародній виставці IDEX-2019. Своєю чергою, на Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2019, що з 03 по 07 вересня ц.р. проходила у м. Кельце (Польща), зовнішній вигляд зразків вітчизняних комплексів зазнав певних змін. І якщо вигляд РК-360МЦ (Нептун) вже був відомий за попередніми випробуваннями, то певні зміни в зовнішньому дизайні комплексу «Вільха» (який базується на аналогічному самохідному шасі 8х8 - КрАЗ-7634НЕ – прим ДЕ) – це новина.

 

190911 Vilha 2

Макети комплексів РК-360МЦ «Нептун» та «Вільха» на виставці MSPO-2019 у вересні (зверху) та IDEX-2019 у лютому (знизу) 2019 року


Варто відзначити, що за планом Міноборони, державні випробування модернізованої версії зі збільшеною дальністю «Вільха-М» та наземного варіанту протикорабельного РК-360МЦ «Нептун» збираються провести наприкінці цього року.

 

Новина по темі: САМОХІДНЕ ШАСІ КРАЗ-7634НЕ - БАЗА НОВОГО УКРАЇНСЬКОГО РАКЕТНОГО КОМПЛЕКСУ «НЕПТУН» (ФОТО ТА ВІДЕО)

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues