190916 RapidTr 0На Львівщині у Міжнародному центрі миротворчості і безпеки стартували українсько-американські командно-штабні навчання Rapid Trident («Стрімкий тризуб-2019»).

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на «Радіо.Свобода».


Понад 3800 військовослужбовців із 14 країн світу протягом двох тижнів проходитимуть спільний вишкіл. У навчаннях візьмуть участь, зокрема, Україна, США, Канада, Польща, Велика Британія, Молдова та Грузія.


Вперше у Rapid Trident бере участь саме весь склад багатонаціональної української бригади, а це 10 десантна гірсько-штурмова бригада, яка водночас тренується на Яворівському полігоні у рамках спільних українсько-натівських навчаннях. Також у навчаннях беруть участь Національна гвардія, Національна поліція і прикордонники.


Rapid Trident відбувається за традиційною програмою, як і в попередні роки. Військовослужбовці за допомогою комп’ютерів і програмного забезпечення зможуть моделювати дії як своїх підрозділів, так і умовного противника. Сценарій навчання включає відпрацювання бойових дій під час водного захоплення території та звільнення населеного пункту від ворога.


«Навчання включає дві фази – відпрацювання планування й управління застосування багатонаціональної дивізії в ході відбиття збройної агресії. В української армії є все для виконання бойових завдань. Навчання Rapid Trident стане нагодою для українських бійців навчитись нового, взаємосумісництва», – каже начальник управління підготовки оперативного командування «Захід» ЗСУ Олександр Жакун.

 

190916 RapidTr 1


«Rapid Trident показує напрямок, куди рухаються сили безпеки України. Цілі, які вони ставлять, взаємосумісність зі Збройними силами НАТО. Ми спільно відпрацьовуватимемо свої дії», – наголосив полковник Збройних сил армії США.


Командир 10 гірсько-штурмової бригади Юрій Гуцуляк наголосив Радіо Свобода, що для нього і його побратимів дуже важливий обмін досвіду.


«Ми можемо багато чого навчитися в них, а вони – у нас, бо бригада від перших днів перебуває на Донбасі. Ми багато бачили нового – це знешкодження саморобних вибухових пристроїв, з топографії є багато нового, медицина потужна в країнах НАТО, і ці навики нам дуже знадобляться», – сказав Гуцуляк.


Нагадаємо, навчання Rapid Trident проводять в Україні щороку з 1994 року.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues