190926 war 1Відповідно до розробленої науковцем формули, у 2050 році солдати з екзоскелетами будуть здатні використовувати та переносити важкі кулемети, що сьогодні встановлюються на транспортні засоби. 

 

Вчений Дослідницької лабораторії армії США Олександр Котт вивів формулу, за якою можна передбачити вогневу міць та потужність озброєння, що матимуть солдати та військова техніка у 2050 році. Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Defence One.

 

Щоб створити формулу, вчений вивчав характеристики зброї протягом багатьох років, починаючи  з арбалетів та аж до мушкетів та танків. «Побудова еволюційної моделі технології, заснованої на атрибутах продуктивності, а не дизайну, дозволяє нам виявити закономірності в різних сімействах технологій, збільшити часовий інтервал досліджень та пропонувати можливості для довготривалого прогнозування», – пояснює Котт у своєму дослідженні. Робота Котта заснована на багатовіковій історії розробки різних видів зброї, на якій заснована теоретична основа моделі для прогнозування майбутніх розробок. Проте зазначається: попри те, що Котт є науковим співробітником армії США, його дослідження не є офіційною військовою доктриною.

 

Технологічне прогнозування існує вже не одне десятиліття. Найвідоміший приклад – це Закон Мура, який прогнозує розмір та потужність комп’ютерів залежно від кількості часу, необхідного для подвоєння кількості транзисторів на мікросхемі та супутнього впливу на ціну.

 

Формула Котта робить щось подібне, але з військовим озброєнням. Науковець вивчав такі фактори, як рік створення зброї, швидкість пострілів, масу, швидкість руху зброї, чисельність екіпажу тощо. Усі аспекти створюють формулу, яка показує, яким чином одна інновація створює підґрунтя для іншої.

 

Новина по темі: GENERAL ROBOTICS ПРЕДСТАВИЛИ ВДОСКОНАЛЕНУ ВЕРСІЮ РОБОТА DOGO

 

Так, спираючись на власне дослідження, Котт вважає, що екзоскелети як напрямок, що тільки починає розвиватися, в 2050 році буде дуже потужним, здатним значно збільшити здатність солдатів переносити та використовувати різне озброєння, зокрема й важкі кулемети. Також за прогнозами Котта танки будуть важити набагато більше – близько 70 тонн – і матимуть набагато більшу потужність, ніж є зараз.

 

Водночас Котт визнає, що модель не може повноцінно передбачити рівень технологічного прогресу, наприклад, у галузі матеріалознавства чи інших напрямів, які можуть змінити історичну траєкторію розвитку зброї: «Можливо, що з’явиться абсолютно інша технологія, здатна забезпечити появу нових видів озброєнь».

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues