190927 MiUSA 0США надали Україні сертифікати, що дозволять підприємствам вітчизняного ОПК ремонтувати гелікоптери типу «МІ» для іноземних замовників.

 

 

 

Відповідну інформацію оприлюднив міністр оборони України Андрій Загороднюк у своєму Facebook, повідомляє Defense Express.

 

Новина по темі: «АВІАКОН» ПРОДОВЖИТЬ РЕСУРС ЛОПАТІВ НЕСУЧОГО ГВИНТА ДЛЯ ГЕЛІКОПТЕРА МІ-24 ЗСУ


«Сполучені Штати Америки готові і надалі підтримувати Україну на шляху реформ в оборонній і безпековій сферах. У цьому особисто переконався під час сьогоднішньої (зустріч відбулася 26 вересня – прим. ДЕ) зустрічі зі стратегічним радником від США паном Дональдом Вінтером», - повідомив Андрій Загороднюк.

 

Новина по темі: «МОТОР СІЧ» ОПАНУВАЛА ВИРОБНИЦТВО КОМПОЗИТНИХ ЛОПАТЕЙ ТА ДЕТАЛЕЙ ДЛЯ ГЕЛІКОПТЕРІВ (ВІДЕО)


За його словами, були обговорені питання реформування системи оборонних закупівель та досягнення прозорості цього процесу. Також «Не обійшли увагою і питання, пов’язані з реалізацією пілотного проекту закупівлі озброєння за програмою Уряду США «Міжнародні військові продажі».

 

190927 MiUSA 1


«Окрім того, отримав від пана Дональда Вінтера сертифікати Сполучених Штатів, які дозволять підприємствам українського оборонно-промислового комплексу ремонтувати гелікоптери типу «МІ» для іноземних замовників», - зазначив міністр оборони.

 

190927 MiUSA 2

Гелікоптер Мі-171 ВПС Іраку


Варто відзначити, що подібні сертифікати можуть відкрити перед ремонтними підприємствами України досить суттєві можливості. Так, наприкінці минулого року «Багатопрофільне авіаційне спеціалізоване управління Міноборони США» (MASPO) шукало компанії, які зможуть провести капітальний ремонт багатоцільових гелікоптерів Мі-17 (версія Мі-8 – прим. ДЕ), що належать Національному повітряному корпусу Афганістану. Планувалося оновлення планеру гвинтокрилих машин та заміна бортове обладнання. Частина робіт повинна була проводитися в Афганістані.

 

190927 MiUSA 3

Перший гелікоптер Мі-17В-5 ВПС Афганістану (бортовий номер «217»), що пройшов ремонт на словацькому підприємстві Letecké opravovne Trenčín (LOTN). Серпень 2018 року / Фото: Міністерство оборони Словаччини


Додамо, що раніше, у 2015 році, Агентство НАТО з забезпечення та закупівель (NSPA) оголошувало подібний тендер з техобслуговування Мі-8 ВПС Афганістану, вартістю понад $ 120 млн. На той час претендентами на контракт могли бути тільки компанії, зареєстровані в країнах - членах альянсу. Конкурс виграло словацьке підприємство Letecké opravovne Trenčín, a. s. (LOTN).

 

190927 MiUSA 4

Гелікоптер Мі-17В-5 (бортовий номер «726»), побудований на ВАТ «Казанський вертолітний завод» для ВПС Афганістану. 2012 рік / Фото: Руслан Алієв


Подібний контракт викликав велике обурення у російських виробників цих гелікоптерів, котрі вважають тільки себе здатними проводити подібні роботи. Однак з огляду на можливості та дослід деяких українських компаній (зокрема «Мотор Січ»), необхідністю ремонту та обслуговування великої кількості машин «Мі» в Афганістані та Іраку (закуплених США) та відсутністю бажання співпрацювати з РФ, нові контракти може отримати вже Україна.

 

Новини по темі:

 

АТ «МОТОР-СІЧ» ПРЕЗЕНТУВАЛО МОДЕРНІЗОВАНИЙ ГЕЛІКОПТЕР МІ-8МСБ ЗІ «СКЛЯНОЮ КАБІНОЮ»

 

«МОТОР СІЧ» ВПЕРШЕ ВІДРЕМОНТУЄ ГОЛОВНИЙ ВЕРТОЛІТНИЙ РЕДУКТОР ДЛЯ ГЕЛІКОПТЕРА МІ-8Т НГУ


Нагадаємо, на озброєнні Національного повітряного корпусу Афганістану перебувають близько 80 Мі-17 закуплених США з 2001 року. Ще 20 подібних машин США придбали для Іраку.

 

190927 MiUSA 5

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues