190927 Ukr Pol 0В п’ятницю, 27 вересня 2019 року, в Києві відбулась Міжнародна наукова конференція з нагоди 100-річчя встановлення польсько-українських дипломатичних відносин.

 

Організатором заходу виступили Польський Інститут у Києві, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин та Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв.

 

В роботі конференції взяли участь Заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар, Заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, представники Державної архівної служби України українські та польські історики.

 

190927 Ukr Pol 1

 

Обговорюючи тему учасники заходу розглянули розвиток інституційної історії України та Польщі, зосередивши увагу на двох аспектах — дипломатичному та військовому.

 

Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі констатував, що «в історії Європи були конфлікти, у яких ми виступали спільно або ж як противники». А також назвав союз Петлюри з Пілсудським механізмом підтримки української державності. При цьому, встановлення союзу з Польщею на час протистояння більшовикам було взаємовигідним, наголосив польський історик Мірослав Шумило: з одного боку, Україна потребувала відновлення незалежності, оскільки міжнародна спільнота (а саме, Антанта) підтримувала протилежну сторону, а з іншого, Польща планувала створити новий політичний і військовий порядок у Східній Європі на противагу Росії.

 

190927 img 1

 

Український історик Наталія Рубльова торкнулась теми проведення розвідкою СРСР активних дій проти польської розвідки з акцентом на витіснення останньої саме з території України, що на той час була під владою совєтів. Своєю чергою професор Вальдемар Резмер виокремив тактичну роль українських дивізій у совєтсько-польському збройному протистоянні в 1920-х рр.

 

Під час другої панельної дискусії дослідник Андрій Руккас звернув увагу на військову секцію при українській дипломатичній місії у Варшаві, метою якої було відродити українську регулярну військову силу; а історик Ігор Срібняк підняв питання психологічної адаптації у військових таборах інтернованих українців у Польщі.

 

190927 Ukr Pol 3

 

Увагу учасників конференції особливо привернув польський професор Януш Одземковський, провівши ретельний аналіз не тільки тактичної, а й стратегічної поведінки обох лідерів (Петлюри та Пілсудського) в контексті відновлення української державності.

 

190927 Ukr Pol 2

 

Загалом подію було охарактеризовано як «інавгурацію нової ініціативи» з метою закріпити українсько-польську дружбу, про що оголосив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

 

У рамках конференції також було відкрито виставку «Українсько-польські відносини в 1917–1921 роках: Інституційна історія, етап становлення».190927 Ukr Pol 5

 

 

Публікації та новини по темі:

 

ПРЕДСТАВНИК США ВІДЗНАЧИВ ВАЖЛИВІСТЬ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИХ ВІДНОСИН ДЛЯ БЕЗПЕКИ ЄВРОПИ

 

УКРАЇНСЬКІ ВИРОБНИКИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ В MSPO-2019

 

«ВІЙНА РОСІЇ ПРОТИ ПОЛЬЩІ БУДЕ КРИВАВОЮ І БРУТАЛЬНОЮ»

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues