191008 dolyaКомпанія-партнер Motorola в Україні показала новітні розробки у сфері криптозахисту таємної інформації

 

Компанія "Доля і Ко. ЛТД", що є офіційним дистриб'ютором Motorola в Україні, представила інновації на щорічній виставці "Зброя та безпека" в Києві.

 

Як повідомляє Defence Express, одним з експонатів стала система зашифрованого зв'язку "Либідь ЦРТ". Вона складається з генератора ключів та криптомодуля і працює за наступною схемою. Генератор ключів за методом випадкових чисел продукує тисячу 256-бітних ключів, які завантажуються на спеціальний комп'ютер. Далі ключі передаються на криптомодулі в радіостанціях. Ключ оновлюється раз на добу чи за іншим принципом — згідно з налаштуваннями. Коли запас ключів вичерпано, генератор робить нові, і так по колу. Також радіостанції, які використовують цю систему, обладнані спеціальними датчиками. Якщо рація потрапить до ворога, спроба фізично дістати криптомодуль призведе до автоматичного видалення всіх ключів.

 

191008 dolya 1

(фото: крипто модуль)

 

191008 dolya 2

(фото: генератор ключів і радіостанція)

 

Метод шифрування за допомогою 256-бітного коду нині використовується в багатьох країнах, але ця система є ексклюзивним українським продуктом, зазначає технічний директор компанії Валерій Буркацький. Технологія вже пройшла експертизу Державної служби зв'язку і захисту інформації й отримала відповідний дозвіл. Нині вона використовується спецслужбами нашої країни згідно з ГОСТ 28-143 від 2009 р. Використання системи "Либідь ЦРТ" в приватному секторі пов'язане з бюрократичними складнощами й практично неможливе на сьогодні, запевняє експерт.

 

Якщо ж підприємцеві вже дуже закортіло мати систему зашифрованих переговорів, в нагоді стане інша розробка, "Secure Phone". Уміщується в валізку і складається з сервера та шести - семи телефонів. Якщо попередня технологія була апаратно-програмна, то ця втілює виключно програмний компонент. Для роботи системи достатньо підключення до Інтернету й електромережі. Сервер забезпечує 2-рівневе шифрування зв'язку за протоколом AES256. Захист поширюється не лише на дзвінки, а й на текстові повідомлення й мультимедіа. Для цілісності системи користувачеві обмежено в доступі до окремих налаштувань в телефоні, але сервер повністю підконтрольний власникові.

 

191008 dolya 3

 

"Навіть за гіпотетичної ситуації, коли отримано доступ до ключів шифрування, — розповідає Сергій Анпілогов, фахівець з інформаційної безпеки й працівник компанії "Доля і Ко. ЛТД", - ніхто не зможе розшифрувати дзвінок. Для того й дворівневий захист". Так, пояснює спеціаліст, якщо один із користувачів системи за власним розсудом чи під погрозами надасть доступ до системи, розмови все ще будуть надійно захищені.

 

Представники компанії не стали надавати цін на вищезгадані системи шифрованого зв'язку. Проте зазначили, що система "Secure Phone" фінансово доступна для керівництва приватної компанії середнього рівня.

 

Компанія "Доля" співпрацює з Motorola на особливих умовах. Американський партнер надає технології та вихідні коди програмного забезпечення, а український партнер виробляє апаратно-програмні модифікації.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues