191015 DOZ 0Генеральний директор Державного концерну «Укрборонпром» Айварас Абромавичус заявив, що 60% державного оборонного замовлення (ДОЗ) виконують приватні підприємства.


Як інформує Defense Express, про це він розповів в інтерв’ю «Радіо НВ».


«Зараз в ДОЗі (держоборонзамовлення — це певний такий бюджет, за яким наші військові закуповують озброєння) вже 60% — приватні підприємства, 40% — це компанії концерну Укроборонпром. Я вважаю, що якщо подивитися на перспективу в десять років — звичайно, приватні підприємства, їхня частина «в пирозі», буде рости.


Новина по темі: ГРОМАДСЬКІ СПІЛКИ ПРИВАТНИХ ВИРОБНИКІВ ОБОРОННОЇ ПРОДУКЦІЇ ОБ’ЄДНУЮТЬ СВОЇ ЗУСИЛЛЯ


Також Абромавичус наголосив, що є люди(близькі до політичного керівництва країни), які до оборонного бюджету лобіювали свої інтереси, де створювали з нуля (вже з початку війни) власні виробничі потужності — і таким чином витісняли державні підприємства з окремо взятих ринків.


«Мені показували міномети, які практично відповідають натовським стандартам, але в цей же ДОЗ вони не потрапили, тому що в ДОЗ потрапили міномети, які належать компанії Українська бронетехніка. Тобто замість цього потрапили не наші підприємства, а підприємство Українська бронетехніка, яке належить минулому керівнику Комітету з оборони і безпеки України пану Пашинському», - заявив Абромавичус.


Він додав, що потрібно уникати таких конкретних конфліктів інтересів.


Як раніше повідомляв Defense Express, «Укроборонпром» заборгував майже 37 мільярдів гривень – Абромавичус.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues