191015 TURKEY 0Рада ЄС, засідання якої відбулося в 14 жовтня у Люксембурзі, закликала Туреччину зупинити односторонню військову операцію, яку ця країна розпочала у Сирії, та вивести власні війська з цієї країни.


Про це повідомляє Укрінформ, з посиланням на текст відповідної резолюції Ради ЄС, що оприлюднений на сайті Європейської Ради.


«Євросоюз засуджує військові дії Туреччини, які серйозно підривають стабільність та безпеку усього регіону, спричиняють ще більше страждань для цивільного населення та появи нових переміщених осіб, обмежує доступ до регіону для гуманітарної допомоги. Такі дії ще більше ускладнюють політичний процес мирного врегулювання у Сирії під егідою ООН», - йдеться у документі. Це також підриває зусилля міжнародної коаліції у боротьбі проти Ісламської держави (Da’esh), яка залишається загрозою для Європейської безпеки, для Туреччини, для регіональної та міжнародної безпеки», - йдеться у резолюції.


Новина по темі: ТУРЕЧЧИНА НЕ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД ЗРК С-400


Євросоюз підтвердив відданість єдності, суверенітету та територіальній цілісності Сирії та процесам врегулювання відповідно до резолюцій РБ ООН 2254 та Женевського Коммюніке від 2012 року.


Водночас ЄС наголосив, що Туреччина залишається важливим партнером та важливим гравцем у врегулюванні навколо Сирії. Як йдеться у документі, Туреччина має вирішувати власні занепокоєння у сфері безпеки в регіоні виключно політичними та дипломатичними засобами.


Євросоюз підтвердив, що не буде надавати допомогу із стабілізації або розвитку в регіонах, де права місцевого населення ігноруються або порушуються.


Нагадаємо, Міністр оборони США Марк Еспер, коментуючи проведену збройними силами Туреччини на півночі Сирії операцію «Джерело миру», заявив про те, що НАТО не має наміру починати на Близькому Сході війну проти свого союзника - Туреччини.


Як раніше повідомляв Defense Express, «У разі неможливості придбання ЗРК Patriot у США, продовжимо купувати С-400 в Росії», - Анкара.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues