101015 telecartВ рамках виставки «Зброя та безпека 2019», яка проходила в період 8-12 жовтня 2019 року на території Міжнародного виставкового центру в Києві, одеське підприємство ТОВ «Телекарт-Прилад» вперше представило свою концепцію цифрового «солдата-майбутнього».

 

Про це повідомив кореспондент Defense Express.


Ця концепція розробляється підприємством в інтересах Міністерства оборони України і має на меті створення комплекту оснащення, необхідного військовослужбовцю для його інтеграції в сучасну тактичну систему поля бою.

 

101015 telecart2

Начальник департаменту системних проектів ТОВ «Телекарт-Прилад» Олексій Савицький


За словами начальника департаменту системних проектів ТОВ «Телекарт-Прилад» Олексія Савицького, підприємство наразі перебуває на етапі формування концептуальних рішень, які будуть в подальшому інтегровані в робочий зразок.

 

 


«Поки концепція поєднує в собі два елементи – систему управління зброєю та систему управління боєм - «BMS» (Battle management system). Ключовою складовою є спеціальні окуляри. Військовослужбовець завдяки ним має можливість побачити розташування своїх військ та військ противника, а також здійснити наведення зброї на ціль. При цьому, він має можливість перемикатися між «common operation picture» та управління вогнем зброєю Кожна мітка в цих окулярах ідентифікована, тобто має позначення – хто/що це і яка до нього відстань» - зазначив Олексій Савицький.

 

101015 telecart3


Завдяки спеціальному балістичному обчислювачу відбувається збір інформація від датчиків та сенсорів, які розташовані на полі бою, вводяться спеціальні поправки з урахуванням балістики стволу і військовослужбовцю залишається лише поєднати прицільну марку з ціллю для гарантованого ураження цілі.

 

 Для того щоб «солдат-майбутнього» був в єдиному інформаційному просторі із своїм підрозділом, підприємством створений персональний термінал широкосмугового доступу. Цей виріб забезпечує на відстані доступ військовослужбовця до власної ББМ, а від неї - до машини командира підрозділу і далі. По суті, через спеціальну камеру на шоломі та цей термінал він може демонструвати зображення того, що він бачить на будь-якому командному рівні.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues