191015 Kaira150 0Миколаївське ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування», що входить до складу ДК «Укроборонпром», на виставці «Зброя та безпека – 2019», що проходила у Києві з 8 по 11 жовтня, представило новий проект багатофункціональної платформи «Кайра-150».

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на «Миколаїв-місто корабелів».

 

Новина по темі: «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019»: «УКРОБОРОНПРОМ» ВПЕРШЕ ПРЕДСТАВИВ ШІСТЬ СВОЇХ НОВІТНІХ РОЗРОБОК (ФОТО)


Дана розробка позиціюється як вітчизняна альтернатива американським катерам класу «Айленд» (Island), два з яких увійшли до складу ВМСУ, однак з більш широкими можливостями та функціональністю.

 

Новина по темі: РАКЕТА «РК 10» ВІД ДККБ «ЛУЧ» - ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019» (ВІДЕО)


Проект передбачає реалізацію в окремих серіях у версії патрульного, протидиверсійного, шукача мін, берегової охорони, пошуково-рятувального, протипожежного, водолазного, навчального та санітарного.

 

191015 Kaira150 2


Корпуси сімейства «Кайра-150» можуть бути виконані зі сталі, алюмінієво-магнієвого сплаву або композитного матеріалу в залежності від вимог, що висуваються до кожної із версій. Компонування та конструкція корпусу та надбудови дозволяє встановлювати на катер артилерійське озброєння, ракетні системи малої дальності або сучасні мінно-пошукові комплекси та рятувальне обладнання вітчизняного чи закордонного виробництва.

 

Новина по темі: НА ДП КБАО ОПАНУВАЛИ ВИРОБНИЦТВО СТВОЛІВ ДЛЯ 82-ММ МІНОМЕТІВ 2Б9 «ВАСИЛЬОК» (ФОТО)


У проекті передбачено застосування гіроскопічного заспокоювача хитавиці американського виробництва. Це суттєво підвищує умови життєдіяльності екіпажу на хвилюванні в усьому діапазоні швидкостей. Для підвищення маневрових якостей встановлено підрулюючий пристрій. На думку представників ДП «ДПЦК» сімейство катерів на уніфікованій платформі «Кайра-150» має значний експортний потенціал, особливо для країн, що мають достатньо велику протяжність морських кордонів.

 

191015 Kaira150 1


Тактико-технічні характеристики базової моделі:


Довжина – 38 метрів
Ширина – 7 метрів
Осадка – 2 метри
Водотоннажність – 155 тонн
Енергетична установка - дизельна
Швидкість - 18-27 вузлів (в залежності від обраної ЕУ)
Дальність ходу – не менше 1000 миль
Автономність – 5 діб
Екіпаж - 15+6 осіб.

 

Новина по темі: ПТРК «КОРСАР» ОТРИМАВ УКРАЇНСЬКИЙ ТЕПЛОВІЗІЙНИЙ ПРИЦІЛ (ВІДЕО)


Відзначається, що характеристики кожної окремої реалізації катеру можуть змінюватися від потреб замовника та обраного функціонала.

 

Новина по темі: ДПЦК ПРЕДСТАВИТЬ НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019» ПРОЕКТ БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНОГО КАТЕРА «КАЙРА-150»

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues