191024 BPLA 0Співпраця приватних компаній-розробників безпілотних систем із Міністерством оборони після створення нової структури із закупівель військової техніки та озброєнь потрапить під загрозу через неврегульованість питання планування закупівель та їх фінансування.

 

 

 

Про це йшлося під час круглого столу на тему: «Глухий кут для українських «безпілотників», повідомляє Defense Express з посиланням на «Укрінформ».

 

Новина по темі: ДИРЕКТОР «СКАЕТОН»: В НАС В КРАЇНІ ВІДСУТНІ ТЕСТОВІ ПЛОЩАДКИ ДЛЯ ТЕХНІКИ, ЯКА МОЖЕ ЛІТАТИ ДАЛЕКО, ВИСОКО І ДОВГО


«На сьогодні ситуація з БПЛА в Україні є такою, що ми досягли певної технологічної стелі і вперлись в певні процедури, які не дозволяють ефективно розвиватись, створювати більш ефективні зразки і забезпечувати потреби війська. Зараз змінюється все», - заявив член правління Українського інституту досліджень безпеки та директор Defense Express Сергій Згурець.

 

191024 BPLA 11

Директор Defense Express Сергій Згурець, директор ВІК «ДеВіРо» Денис Чередниченко, директор НВП «Атлон-Авіа» Артем В'юнник, заступник директора компанії «Укрспецсистемс» Юрій Кіскін та директор АВК «Скаетон» Микола Топтун під час круглого столу на тему: «Глухий кут для українських «безпілотників»


Він наголосив, що безпілотні комплекси нині є ознакою сучасного війська і за їх кількістю можна визначати технологічний рівень Збройних сил будь-якої країни, адже вони забезпечують ключовий елемент для ЗСУ - це дані, на основі яких можна отримати інформацію про противника. Ця інформація дозволяє вірно ухвалювати рішення на полі бою командирам.

 

191024 BPLA 2

Ударний БПЛА «малого» тактичного класу PD-1 компанії UkrSpecSystems на виставці «Зброя та Безпека-2019»


Як зазначили учасники круглого столу, раніше приватні компанії-розробники орієнтувались на державне оборонне замовлення (ДОЗ), яке дозволяло планувати їх діяльність. Натомість дуже скоро ситуація зміниться в разі ухвалення нового закону «Про оборонні закупівлі», який передбачатиме, що Міноборони закуповуватиме техніку через окремий майданчик на кшталт Prozzorо.

 

191024 BPLA 3

Стенд АВК «Скаетон» на виставці «Зброя та Безпека-2019»


«Ці процедури змінюються... Зараз триває оборонний огляд, який завершиться новим виглядом ЗСУ і новими потребами. Змінюється ставлення керівництва Міноборони до контролю оборонних закупівель. Йдеться про те, що в Міноборони буде створено окреме підприємство, яке буде займатись закупівлею. Таким чином, ні міністр, ні його заступники не будуть контактувати з виробниками, і тоді елемент дискусій ляже на нове підприємство, формат якого поки що незрозумілий», - зазначив Сергій Згурець.

 

191024 BPLA 4

Стенд НВП «Атлон-Авіа» на виставці «Зброя та Безпека-2019»


Керівники приватних компаній також побоюються переслідувань за попередні контракти та діяльність.


«Ці структури (ГПУ, НАБУ) уважно почали переглядати існуючі контракти і де-факто ми увійшли в неоголошений період люстрації оборонних проєктів, коли частина проєктів загальмована, заморожена, керівництво Міноборони вирішує, що саме фінансувати, побоюючись тих чи інших рішень, які були ухвалені попередніми посадовими особами», - наголосив директор Defense Express.

 

191024 BPLA 5

Стенд ВІК «ДеВіРо» на виставці «Зброя та Безпека-2018»


Він також нагадав, що новий генпрокурор скерував листа до Міноборони, в якому міститься запит стосовно закупівлі для ЗСУ зразків озброєнь, які передані на дослідну експлуатацію.

 

Новина по темі: ДИРЕКТОР «АТЛОН АВІА»: ПЛАНУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА І ПЛАНУВАННЯ ДОЗУ Є ПРОБЛЕМОЮ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВА


Нагадаємо, 21 жовтня ц.р. міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що вже розроблено концепцію нового закону про оборонні закупівлі. За його словами, цей документ має забезпечити конкурентність у сфері закупівель та знизити рівень «закритості» держоборонзамовлення.

 

Новина по темі: СЬОГОДНІ ЯКІСТЬ ПІДГОТОВКИ ОПЕРАТОРІВ БПЛА ЗНАЧНО ВИЩА, НІЖ 5 РОКІВ ТОМУ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues