191028 Scorpion 1 2

Бойовий наземний безпілотник "Скорпіон", який розробила українська приватна компанія "Інфоком ltd", увібрав у себе передові досягнення у IT-сфері: блокчейн протоколи та нейронні мережі.

 

На що здатний український "Скорпіон", спеціально для Defense Express розповів Андрій Поворознюк, інженер-програміст компанії-розробника.

 

"Скорпіон" - мобільний багатофункціональний наземний дрон вогневої підтримки та розвідки, який може якісно посилити бойову ефективність українських військових. На відміну від багатьох інших аналогічних розробок, у "Скорпіоні" головний акцент зроблено на самостійну роботу дрону, який може самостійно виконувати певні задачі, не відволікаючи бійців.

 

 

Наприклад, є можливість задати маршрут, яким має пересуватися "Скорпіон" у автономному режимі. За допомогою ультразвукових сенсорів та радару дрон може самостійно оминати перешкоди. Ця система побудована на 2 бортових комп'ютерах, які відповідають за обробку об’єктів і перешкод нейронною мережею. Враховуючи високу прохідність "Скорпіону", завдяки використанню гусеничного ходу, це дозволяє оператору не відволікатися від основних бойових завдань.

 

Озброєння дрону наразі складається з 7,62-мм кулемету та легкого протитанкового ракетного комплексу з двома ракетами. Але може бути замінене у відповідності до бажання замовника. За наведення зброї та спостереження за полем бою відповідає оптична камера з 30-кратним збільшенням, тепловізор та лазерний далекомір. А система управління вогнем дозволяє супроводжувати виявлені цілі в автономному режимі, коли за оператором залишається лише прийняття рішення щодо її знищення.

 

191028 Scorpion 1

 

Дальність управління дроном за радіоканалом складає до 5 км, а для її збільшення "Інфоком ltd" розробляє спеціальну систему мобільних ретрансляторів, які будуть скидатись дроном. Під часу руху, через певну відстань 300-1000 метрів, автоматично встановлюється спеціальний репітер сигналу, який може здійснювати захищений обмін даними між операторами та безпілотниками. Таким чином створюється мережа типу блокчейн-базового протоколу SmartMesh.

 

191028 Scorpion 2

 

Запас ходу від одного повного заряду акумулятора у "Скорпіону" складає від 25 до 30 км, в залежності від місцевості. А режимі очікування, коли бойовий модуль працює тільки в режимі спостереження, дрон може працювати до 20 годин.

 

Новини за темою:

"ІНФОКОМ LTD" ПРЕДСТАВИЛА РОБОТИЗОВАНУ ПЛАТФОРМУ "ЛАСКА 2.0" (ВІДЕО)

ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА -2019: ГОЛОВНІ ПІДСУМКИ ДЛЯ ПРИВАТНОЇ ОБОРОНКИ

MSPO-2019: УКРАЇНСЬКИЙ "СКОРПІОН" ПОЇХАВ У ПОЛЬЩУ (ВІДЕО)

КОМПАНІЯ ROBONEERS ПРОДЕМОНСТРУВАЛА ОНОВЛЕНУ РОБОТИЗОВАНУ ПЛАТФОРМУ ТА БОЙОВИЙ МОДУЛЬ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues