301028 Mi 8 1Вертоліт Мі-8МСБ-В отримав повністю "скляну кабіну", в якій всі аналогові прилади індикації були замінені на електронні дисплеї. Це у рази спрощує керування вертольотом, навігацію і дозволяє пілотам сконцентруватися на найбільш важливої інформації.

Про "скляну кабіну" спеціально для Defense Express розповів Дмитрий Носач, консруктор АТ "Мотор Січ".

 

 

У звичайному вертольоті Мі-8 перед очима льотчиків знаходиться декілька десятків механічних показників, які дозволяють оцінити параметри польоту, але слідкування за ними у постійному режимі є досить нетривіальною задачею, яка призводить до втрати уваги та концентрації. Тому всі провідні виробники вертольотів та літаків перейшли на "скляні кабіни", де вся інформація про політ переводиться у цифровий вид, аналізується та виводиться пілотам на монітори.

 

301028 Mi 8 2

 

Саме така "скляна кабіна" є спільним проектом запорозького підприємства "Мотор Січ" та київського "ПКФ "Сторк", які продемонстрували її на вертольоті Мі-8МСБ-В.

 

Основою комплексу є перетворювач параметричної інформації, яка приймає всю аналогову інформацію від приладів та переводить в цифру. Головна особливість комплексу - система екранної індикації, яка складається з 5 моніторів на які виводиться вся необхідна інформація. Мова йде не тільки про звичайні параметри польоту, такі як висота чи швидкість, а, наприклад, про мапу з накладеним на неї даними про погоду, вивід інтерфейса системи керуванням вогнем чи зображення з оптичної станції.

 

301028 Mi 8 3

 

Враховуючи загальну модернізацію вертольота Мі-8 від "Мотор Січ", яка полягає у ремоторизації з заміною двигунів ТВ2-117 на нові, більш потужні турбовальні двигуни ТВ3-117ВМА-СБМ1В серії 4Е, змінами у фюзеляжі та інтеграції новітньої авіоніки, це дозволяє отримати вертоліт, який повністю відповідає вимогам сучасності.

 

Новини за темою:

МОРСЬКІ АВІАТОРИ ВМС ЗСУ ОПАНОВУЮТЬ НОВИЙ ГЕЛІКОПТЕР МІ-8МСБ-В

ВСЕ ПРО МОЖЛИВИЙ ПРОДАЖ «МОТОР СІЧІ» КИТАЙЦЯМ

МОДЕРНІЗОВАНИЙ «МОТОР СІЧ» ГЕЛІКОПТЕР МСБ-8 ПІД ЧАС ВИПРОБУВАНЬ ПОСТАВИВ НОВИЙ РЕКОРД (ВІДЕО)

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues