191111 GSN Neptun 1Головка самонаведення протикорабельної ракети Р-360, комплексу РК-360МЦ "Нептун", вперше була публічно продемонстрована ексклюзивно для кореспондентів Defense Express.


Головка самонаведення, яка відповідає за точність влучення у ціль, є одним з найскладніших елементів крилатої ракети, тому її характеристики тримаються у таємниці. Проте відомо, що крилата ракета "Нептун" оснащується новою комбінованою активною радіолокаційною дводіапазонною головкою самонаведення, яка створена в компанії "Радіонікс". Ця новітня головка має надвисокі кути огляду, здатна побачити та захопити ціль на відстані у 50 км, а також стійка до радіолокаційних завад противника.

 Сам принцип наведення крилатої ракети на ціль складається з двох етапів, на першому, одразу після пострілу, Р-360 летить під управлінням інерціальної системи, яка коригується з даними від супутникової навігації. Фактично ця система є автопілотом, який виводить ракету у район цілі. При цьому політ проходить на малій висоті для того, щоб ракета була непомітною для радарів противника.

А вже за декілька десятків кілометрів до цілі, ракета робить "горку", піднімаючись до декількох сотень метрів і вмикає активну головку самонаведення. Саме вона здійснює виявлення та розпізнання цілі, що дає можливість "мізкам" ракети їх класифікувати, обрати необхідну мішень та вирахувати оптимальну траєкторію для її знищення. Після цього ракета знову знижується, продовжуючи політ на надмалій висоті, у лічених метрах від води.

 

191111 GSN Neptun 2

Як тільки ціль з'являється на горизонті, ракета її захоплює активною головкою самонаведення. Саме тут і приходить у нагоду надвисока оглядовість головки, яка має максимальні кути відхилення у ±60°, тобто якщо ціль почала активно маневрувати, Р-360 все одно її побачить та полетить до неї. Для порівняння, у американській головці самонаведення AN/DSQ-28, яка використовується у протикорабельній ракеті Harpoon, максимальний кут відхилення становить ±45°.

191111 GSN Neptun 3

Також нагадаємо інші характеристики ракети та комплексу "Нептун". Ракета Р-360 має масу 870 кг, масу бойової частини -150 кг, дальність пуску до 280 км, швидкість біля 900 км/год, а висота польоту над гребенем хвиль - від 3 до 10 м. Комплекс забезпечує одночасний пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек. Комплекс може знаходитись на відстані до 25 км від берегової лінії, а необхідний час для його розгортання становить до 15 хвилин.

 

191111 GSN Neptun 4

Саме ці характеристики, а також висока завадозахищеність, робить її ефективною протикорабельною зброєю. Як повідомляло Міноборони, до кінця 2019 року державні випробування комплексу РК-360МЦ мають завершитись.

 

Новини за темою: 

ОЛЕГ КОРОСТЕЛЬОВ: ТВОРЕЦЬ РАКЕТНОГО ЩИТА УКРАЇНИ - ІНТЕРВ'Ю З ОЧІЛЬНИКОМ ДККБ "ЛУЧ"

САМОХІДНЕ ШАСІ КРАЗ-7634НЕ - БАЗА НОВОГО УКРАЇНСЬКОГО РАКЕТНОГО КОМПЛЕКСУ "НЕПТУН" (ФОТО ТА ВІДЕО)

"СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ" ПРЕДСТАВИВ НА IDEX-2019 УКРАЇНСЬКІ РАКЕТНІ КОМПЛЕКСИ "НЕПТУН" ТА "ВІЛЬХА"

"НЕПТУН" ПІДЕ В СЕРІЙНЕ ВИРОБНИЦТВО ЗА ДВА РОКИ – ГЛАВА "УКРОБОРОНПРОМУ"

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues