191112 NATO 0Новий формат співробітництва між Україною і НАТО дозволить підвищити ефективність надання і використання допомоги з боку Альянсу українському уряду.

 

Як інформує Defense Express, про це в інтерв'ю «РБК-Україна» повідомив віце-прем'єр-міністр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба.

 

За словами Кулеби, новий формат співпраці дасть можливість українському уряду визначити пріоритетні сфери, на які необхідно спрямовувати отриману допомогу.


Новина по темі: ОЦІНОЧНА МІСІЯ НАТО, ЯКА ПРИБУЛА В УКРАЇНУ, ПІДГОТУЄ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗВІТУ РІЧНОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ – 2019


«Це новий підхід, який підвищує ефективність надання допомоги і використання цієї допомоги, зокрема, в рамках цього механізму нам буде легше пріоритезувати ті сфери, на які ми будемо направляти отриману допомогу. Зокрема, ми хочемо сфокусуватися на Силах спеціальних операцій, військово-морському флоті і логістиці», - заявив віце-прем'єр.


Він повідомив, що Північноатлантичний Альянс ухвалив рішення оптимізувати свої механізми надання допомоги державам-партнерам і створив програму «один партнер - програма».


«У НАТО з Україною особливо глибокий і масштабний формат відносин. Україна стане прикладом для інших, потім по нашій моделі будуть вибудовуватися відносини з іншими країнами. Це ні в якій мірі не змінює суті наших відносин з Альянсом і нашої подальшої інтеграції. Мова йде про оптимізацію форми надання нам допомоги», - сказав Кулеба.


Також пан Кулеба зазначив, що в планах уряду в найближчі п'ять років отримати політичне рішення Альянсу про початок вступу України в НАТО.


«Політичне рішення про те, що Україна буде членом Альянсу, було прийнято ще в 2008 році. Але наступний етап – початок процедури вступу. Ми за п'ять років хочемо виконати наше домашнє завдання, спільно з Альянсом, тому що інтеграція - це двосторонній процес. І через п'ять років ми хочемо сісти з ними за стіл і сказати: хлопці, ми готові, тепер ваша черга. Я вважаю, що ми в НАТО вступимо раніше, ніж в ЄС», - сказав віце-прем'єр-міністр.


Нагадаємо, 1 листопада під час брифінгу віце-прем’єр-міністр України Дмитро Кулеба заявив, що українська сторона передала на вивчення НАТО проєкт нової редакції закону про Службу безпеки України. Новий закон відповідатиме національним інтересам і цілям європейської та євроатлантичної інтеграції.


Як раніше повідомляв Defense Express, віце-прем’єр-міністр під час робочої поїздки до штаб-квартири НАТО заявив про те, що Україна презентує Північноатлантичному Альянсу проект нової Стратегії національної безпеки з метою отримання відповідних рекомендацій і пропозицій.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues