191204 VR 03 грудня, Верховна Рада України прийняла постанову «Про Заяву Верховної Ради України «Щодо першочергових кроків забезпечення євроатлантичної інтеграції України - набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору».

 

Як інформує Defense Express, про це повідомляється на офіційному сайті українського Парламенту.


«Даною Постановою Верховна Рада схвалила текст Заяви Верховної Ради України «Щодо першочергових кроків забезпечення євроатлантичної інтеграції України – набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору». У тексті Заяви вказується безальтернативність вступу України до Організації Північноатлантичного договору, яка встановлена у Конституції України, а також широко підтримується громадянами України», - йдеться у повідомленні.


Новина по темі: У ЛОНДОНІ ВІДКРИВАЄТЬСЯ САМІТ ЛІДЕРІВ НАТО


Варто додати, що ухвалення цієї постанови про заяву «має отримати достойну відповідь на рівні довгоочікуваних рішень Альянсу про новий етап зближення між Україною та НАТО».


Даною заявою Верховна Рада постановляє: «Закликати президента України забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО; уповноважити голову Верховної ради України на підписання документів, спільно із президентом України та прем’єр-міністром України, необхідних для підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО; Звернутися до парламентів країн-членів НАТО із закликом сприяти отриманню Україною Плану дій щодо членства у НАТО».


Нагадаємо, 3 грудня, Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час переговорів у рамках зустрічі лідерів НАТО у Лондоні висловив сподівання на допомогу союзників у врегулюванні збройного конфлікту на Донбасі.


Як раніше повідомляв Defense Express, наприкінці вересня ц.р., Міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв’ю «Громадському» заявив, що Україна не знімає питання ПДЧ щодо членства в НАТО з порядку денного. Вступ до НАТО та ЄС залишається пріоритетом, але Україна не буде піднімати даний запит під час Саміту НАТО в Лондоні.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues