191205 NSDC 0Закон про державний бюджет на 2020 рік, переданий на підпис Президентові України, передбачає, що фінансування сектору безпеки і оборони зросте на 33,8 млрд грн у порівнянні з поточним роком, і становитиме 5,45% від ВВП. Фінансування сектору безпеки і оборони України для Глави держави є пріоритетом.


Як інформує Defense Express, з посиланням на офіційний сайт РНБО, на цьому наголосив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.


Секретар Ради зазначив, що видатки для потреб сил оборони за наполяганням Президента України вперше відповідно до закону про національну безпеку передбачені на рівні 3% від ВВП.


Данілов нагадав, що 2 листопада ц.р. РНБО ухвалила рішення «Про пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України», уведене в дію Указом Президента України №795 за 2019 рік.


Цей документ, що став основою для відповідних бюджетних показників, передбачає фінансування потреб сектору безпеки і оборони України в обсязі не менше 245,8 млрд грн.


Новина по темі: РНБО УКРАЇНИ РОЗРОБИЛА П’ЯТЬ СЦЕНАРІЇВ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ - ДАНІЛОВ


«Ці видатки дозволять органам сектору безпеки і оборони України повною мірою виконати завдання із забезпечення обороноздатності та державного суверенітету», - заявив Секретар, додавши, що фінансові ресурси мають бути ними використані належним чином.


Данілов пояснив, що ухваленню рішення РНБО України передувало багато зустрічей і нарад, остання з яких, «відбулась у кабінеті Президента України».


«У наступному році Уряд має вжити заходів щодо забезпечення першочергового фінансування діяльності суб'єктів сектору безпеки і оборони України за такими пріоритетними напрямами, як, зокрема, розвиток сектору безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО, а також виконання заходів із розробки, підготовки виробництва та закупівлі нових зразків озброєння і військової техніки», - додав Данілов.


До пріоритетних напрямів фінансування також віднесено, зокрема, посилення системи протиповітряної оборони держави, реалізація державної політики у сфері кібербезпеки, виконання Національної розвідувальної програми на 2016 - 2020 роки, посилення контррозвідувального захисту та боротьби з тероризмом і диверсійною діяльністю.


Нагадаємо, бюджет оборонного відомства до другого читання зазнав певних змін. Загальний розмір витрат на відомство зріс на 15 млрд грн. Про це, за оцінками Defense Express свідчать основні показники Закону «Про Державний бюджет Україна на 2020 рік».


Як раніше повідомляв Defense Express, на початку листопада ц.р., Міністр оборони України Андрій Загороднюк під час презентації в Кабінеті Міністрів проєкту бюджету на 2020 рік заявив, що головна мета Міністерства оборони – це розвиток Збройних Сил України, тому відсоток бюджету має суттєво зрости та стати найбільшим бюджетом оборонного відомства з часів незалежності України.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues