191206 brontehВійськові розробники у США планують адаптувати всі можливі види наземних транспортних засобів до безпілотної конфігурації

 

У США працюють над створенням набору апаратного та програмного забезпечення, що встановлюється на броньовані автомобілі та дозволяє керувати ними дистанційно чи, навіть, напівавтоматично. Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Popular Mechanics.

 

Мета – створення безпілотних бойових машин, що можуть діяти у співпраці з пілотованою технікою, а також конвої безпілотних транспортних засобів, що можуть рухатися автономно за заданим маршрутом чи під керівництвом оператора.

 

Як повідомляє Центр наземних транспортних засобів армії США, наразі вони мають набір апаратних та програмних засобів, що здатні перетворити пілотовані транспортні засоби на безпілотні. Військові протестували його на більш як 20 різних автомобілів і навіть встановлювали комплект на німецькі вантажівки, якими користувалася британська армія, де кермо, гальма та інші елементи управління розташовані з лівого боку.

 

У США розраховують, що ця концепція стане поштовхом до створення та модернізації інших розробок. Йдеться, передусім, про бойовий транспортний засіб, що замінить бойову машину піхоти M2 Bradley. Нова машина періодично працюватиме без екіпажу.

 

Однак розробка безпілотного наземного транспортного засобу унікально відрізняється і є конструктивно складнішою, якщо порівнювати з повітряними безпілотниками, де немає жодних видимих перешкод для руху. Крім того, літак може рухатися в трьох вимірах, що надає значної гнучкості у розв’язанні проблеми. 

 

Новина по темі: GENERAL DYNAMICS ВСТАНОВЛЮЄ НОВІ GPS НА ТЕХНІКУ США В НІМЕЧЧИНІ

 

З усім тим, наземні безпілотні транспортні засоби повинні «вміти» рухатися дорогами, що мають ті чи інші перешкоди. Така техніка має оцінювати перешкоди, що знаходяться на її шляху, та намагатися подолати чи знайти інший шлях, яким можна потрапити до пункту призначення. Також треба врахувати те, що під час війни у тому місці, де сьогодні було все ціле, наступного може з’явитися непередбачувана перешкода (наприклад, обвалився міст). Крім того, попри вдалі спроби створити безпілотні наземні транспортні засоби, їх не вчать воювати самостійно: людина все ще буде контролювати процес знищення потенційної цілі.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues