191206 baykar Akinci fly 3

Турецько-український ударний безпілотний літальний апарат Akıncı здійснив  перший успішний випробувальний політ. Про це Defense Express повідомив виконавчий директор  компанії Baykar Халук Байрактар.

 

Перший випробувальний політ ударного безпілотник Туреччини Akıncı відбувся 6 грудня 2019 року  на аеродромі в місті Чорлу на північному заході провінції Текірдаг. На оприлюдненому в цей день компанією відео видно, як безпілотник здійснює прогрів двигунів, розгін по злітно-посадковій смузі в денну пору доби та політ поблизу аеродрому. 

 

191206 baykar Akinci fly 2

 

Як зазначив в коментарі Defense Express виконавчий директор компанії BAYRAK Халук БАЙРАКТАР, Akıncı провів політ повністю в автоматичному режимі, пробув у повітрі 16 хвилин і після цього в кінці тесту здійснив плавну автоматичну посадку. З огляду на те, що БПЛА оснащений українськими турбогвинтовими двигунами сімейства АI-450, розробки ДП «Івченко-Прогрес», представники українського підприємства впродовж останніх трьох тижнів також були присутні на тестових випробуваннях.

 

191206 baykar Akinci fly

«Це історичний момент для Туреччини. Ми працювали вдень і вночі для його реалізації. Перший політ це завжди емоційно. І поки все йде гладко. Всі основні системи та підсистеми на Akıncı під час польоту працювали дуже добре. Ми дуже пишаємося нашим результатом. Наразі ми продовжуємо розробку підсистем, аналіз телеметрії, проведення оптимізації польотних параметрів та системи управління. Крім того, в подальшому проводитимуться роботи стосовно інтеграції корисного навантаження від «smart» боєприпасів до електронних систем підтримки, радару  AESA та супутникового обладнання» - зазначив виконавчий директор компанії BAYRAK Халук БАЙРАКТАР. 

 

Новини по темі: ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР КОМПАНІЇ BAYRAK ХАЛУК БАЙРАКТАР: «СЬОГОДНІ УКРАЇНА ТА ТУРЕЧЧИНА МАЮТЬ СТАБІЛЬНІ ВІДНОСИНИ, ЯКІ Є ВИГІДНИМИ ДЛЯ ОБОХ КРАЇН»

 

Ударний безпілотний літальний апарат нового покоління Akıncı (тур. – вид легкої кавалерії) стане одним із перших проектів спільного підприємства «Black Sea Shield», створеного Держкомпанією «Укрспецекспорт», що входить до складу «Укроборонпрому», та турецького підприємства Baykar Defence.

 

Akıncı призначений для ведення оперативно-стратегічної повітряної розвідки, а також нанесення авіаційних ударів по об’єктах противника. БАК оснащений сучасним системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер, радарів з активною фазованою антеною решіткою та численними сенсорами.

 

Новини по темі: ТУРЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ УДАРНИЙ БПЛА AKINCI ПРОЙШОВ ПЕРШІ ВИПРОБУВАННЯ (ВІДЕО)

 

Попередньо відомо, що Akıncı буде здатний перебувати в повітрі до 24 годин, матиме максимальну висоту польоту 12 км та радіус дії 250 км. Максимальна швидкість польоту беспілотника становитиме 463 км/год. Вага корисного навантаження складатиме 1350 кг (450 внутрішнього та 900 – навісного навантаження)

 

Безпілотник обладнується надсучасними системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер до радарів з активною фазованою антенною решіткою та численними сенсорами. Все це дозволяє виявляти на значній відстані навіть добре замасковані цілі, передавати їх координати для знищення, або самостійно завдавати високоточні удари.

 

Новини по темі: У СТАМБУЛІ НА TEHNOFEST-2019 ПОКАЗАЛИ ТУРЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ УДАРНИЙ БПЛА AKINCI

 

Однією з головних особливостей Akıncı є можливість його озброєння боєприпасами, які застосовуються у звичайній авіації. Мова йде про різні типи ракетного та бомбового озброєння, зокрема і турецькі далекобійні крилаті ракети SOM, які здатні знищувати цілі на відстані біля 250 км та побудовані з використанням стелс-технологій. Ця ракета, загальною масою у 600 кг, несе понад 200 кг вибухівки. Вона має можливість наведення, як на стаціонарні, так і на рухомі цілі завдяки використанню спеціального алгоритму селекції за інфрачервоною сигнатурою.

 

191206 baykar Akinci fly 4

Вперше компанія Baykar експонувала натурний зразок БАК Akıncı з українськими двигунами під час Міжнародного фестивалю авіації, космосу та технологій Teknofest-2019, який проходив 17-22 вересня 2019 року в Стамбулі (Туреччина).

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues