191210 RHBZ 0ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр» спільно з ПрАТ «НВО «Практика», що входять до ГС «Ліга оборонних підприємств України», розробляють нову машину РХБЗ на потреби ЗСУ.

 

 


Про це розповів Юрій Сторонський — генеральний конструктор ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центру», повідомляє Defense Express з посиланням на АрміяІnform.

 

Новина по темі: НВК «СПАРИНГ-ВІСТ ЦЕНТР» НА ЗАМОВЛЕННЯ НАТО РОЗРОБИЛО ПРИЛАД АВІАЦІЙНОЇ РОЗВІДКИ 


«Ми закінчили розроблення нової сучасної машини (РХБЗ), яка використовує новітні технології. Так, собівартість тієї ж хімічної розвідки — всього 200 гривень на добу. В ініціативному порядку ми домовилися з «НВО «Практика» про виділення автомобіля «Козак» останньої модернізації — він якнайкраще підходить для машини РХБЗ», - розповів Юрій Сторонський.


При цьому він додав, що наразі у ЗСУ та НГУ на озброєнні стоїть застаріла машина БРДМ-2РХБ, яку розробили ще в радянські часи, й один день обслуговування такої техніки за безперервного процесу хімічної розвідки становить близько 1000 євро.

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКА ПРИВАТНА КОМПАНІЯ «ЕКОТЕСТ» ПРЕДСТАВИЛА СВОЮ ПРОДУКЦІЮ В АГЕНЦІЇ НАТО З ПІДТРИМКИ ТА ПОСТАЧАННЯ (ВІДЕО)


За словами генерального конструктора компанії, «Спаринг-Віст Центр» розробив цілу низку спеціальних стаціонарних засобів розвідки, які планується встановити на «Козак-2М». Передбачено й комплектування бронеавто переносними приладами для виконання розвідки у місцях, куди він заїхати не зможе.

 

191210 RHBZ 1

Юрій Сторонський, Генеральний конструктор НВПП «Спаринг-Віст Центр»


«Також нову машину плануємо оснастити сучасними аналітичними засобами з програмним забезпеченням, бортовими засобами збору й обробки інформації радіаційного, біологічного, хімічного стану довкілля, картографії. Тож комплект бортового спецобладнання РХБ розвідки складатиметься з приладів радіаційної розвідки, вимірювача напряму на джерело радіоактивного випромінювання, багатофункціонального газоаналізатора, блоку управління, сигналізації, індикації та комутації, доповнений комплектом переносних приладів РХБ розвідки», - зазначив Юрій Сторонський.

 

Новина по темі: НА ЛЬВІВЩИНІ РОЗРОБЛЯЮТЬ НОВУ МАШИНУ РХБ РОЗВІДКИ НА БАЗІ «ДОЗОР-Б»


Окрім цього, нова машина РХБЗ буде оснащена цифровою метеостанцією, сучасними системами навігації та зв’язку, збору й обробки даних, спостереження і життєзабезпечення екіпажу. Своєю чергою, захист екіпажу забезпечать системи вентиляції та автоматизованого відбору проб і маркування.

 


Варто додати, що потреби Збройних сил України в подібних машинах становить сотні одиниць.

 

Публікація по темі: «УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА»: НВПП «СПАРИНГ-ВІСТ ЦЕНТР» (ВІДЕО)


«Нині одна із західних країн пропонує Україні свій автомобіль РХБЗ, який за технічним рівнем не перевершує нашу розробку, але її вартість удесятеро вища. Ми — конструктори і виробники — свою роботу виконали. Слово за державою», - наголосив вітчизняний конструктор.

 

Публікація по темі: «СПАРИНГ-ВІСТ ЦЕНТР»: ДЛЯ НАШОГО ВІЙСЬКА І АРМІЙ НАТО

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues