191212 KULEBA 0Проголосований 11 грудня Палатою представників США проєкт оборонного бюджету країни містить два важливих елементи, які сприятимуть зміцненню обороноздатності, а також енергобезпеки України.

 

Як інформує Defense Express, з посиланням на Укрінформ, про це заявив 11 грудня в Вашингтоні віцепрем'єрміністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

 

«Палата представників Конгресу США ухвалила оборонний бюджет на 2020 рік, у якому є дві принципових для України норми», - повідомив Кулеба.
Перша норма, передбачає надання Україні військової допомоги в розмірі $300 млн.


Він зауважив, що це на $50 млн більше, ніж у попередньому бюджеті, з яких – $100 млн передбачені на летальне озброєння.


«Це надзвичайно важливий момент для зміцнення обороноздатності України та бойової готовності Збройних сил нашої держави»,- зазначив віцепрем'єр.


Друга норма – це санкції проти «Північного потоку – 2», що спрямовані проти компаній, які прокладають сам трубопровід дном моря.


Новина по темі: ДОПОМОГА США НА 2020 РІК УКРАЇНІ ВКЛЮЧАТИМЕ КРИЛАТІ ТА ПРОТИКОРАБЕЛЬНІ РАКЕТИ


«Ці санкції довгоочікувані, над ними працювали багато гравців протягом кількох років. Це був надзвичайно довгий шлях», - додав Кулеба.


Він уточнив, що зусилля докладали й президент України, і міжнародні партнери, і громадські організації, і НАК «Нафтогаз України», і вся українська дипломатія, яка «роками просувала ці питання на всіх рівнях, в усіх переговорах».


Як наголосив український урядовець, при цьому озвучувалась позиція, що «Північний потік - 2» є політичним проєктом, який не обґрунтований економічно.


«Ті санкції, які сьогодні ухвалила Палата представників, роблять цей газопровід ще менш економічно доцільним. Вони суттєво ускладнюють реалізацію цього проєкту, підвищують витрати – і по грошах, і по часу Росія не зможе завершити його в передбачені терміни», - зауважив Кулеба.


Водночас, він підкреслив, що це також сприятиме зміцненню позиції України в переговорах з РФ, «і йдеться не лише про газові переговори, але про ширший контекст безпеки нашої держави».


Нагадаємо, 10 грудня, комітети Палати представників США та Сенату погодили закон про бюджетні асигнування на національну оборону (NDAA) Сполучених штатів Америки, де виділяється 300 мільйонів доларів на фінансування безпеки і оборони Україні, включаючи летальну зброю.


При цьому, вже 11 грудня, Палата представників США ухвалила проєкт оборонного бюджету, який передбачає виділення Україні 300 млн доларів на безпеку та і оборону, а також впроваджує санкції проти Росії через газопровід «Північний потік-2».


Як раніше повідомляв Defense Express, 9 грудня, під час зустрічі лідерів країн – учасниць Нормандського формату Президент України Володимир Зеленський зазначив, що було погоджене повне припинення вогню на сході України, яке має розпочатися до кінця 2019 року.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues