191219 NSDC 0Сфера кібербезпеки є одним з найважливіших пріоритетів діяльності РНБО України. На цьому наголосив Секретар РНБО України Олексій Данілов 14 грудня під час зустрічі з делегацією співробітників Сенату США.


Як інформує Defense Express, про це повідомляє прес-служба РНБО.


«У наступні п'ять-десять років кіберзброя стане номером один у світі, навіть ядерна зброя відійде на другий план», - сказав він і додав, що у глобалізованому світі, де війни все більше стають гібридними, захист інформації та пристроїв для роботи з нею є вкрай важливим, оскільки для кіберзлочинів не існує кордонів.


Секретар РНБО України повідомив про роботу над оновленою Стратегією кібербезпеки, і зазначив, що в Апараті РНБО України триває робота над розбудовою Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) відповідно до сучасних викликів, головним завданням якого буде, прогнозування і виявлення потенційних та реальних кіберзагроз, а також забезпечення РНБО України аналітичними матеріалами.


Новина по темі: УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ОНОВЛЕНУ РЕДАКЦІЮ ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ УКРАЇНА-НАТО З ОБОРОННО-ТЕХНІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА


Заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк детально поінформував про завдання НКЦК, зазначивши, що у ньому працюватимуть потужні фахівці. За його словами, НКЦК буде взаємодіяти з аналогічними центрами країн-партнерів. С. Демедюк також наголосив на важливості удосконалення законодавчої бази, яка регламентує роботу суб'єктів кіберзахисту.


Своєю чергою, члени американської делегації заявили, що Україна дає відсіч кібератакам. Співробітники Сенату США наголосили на підтримці України у Конгресі та Сенаті, свідченням чого, є виділення 300 млн дол. військової допомоги, а також запровадження санкцій щодо російської енергетики.


Сторони наголосили, що кібератаки є «величезними викликами» для України і США, обмінялися досвідом їх попередження і локалізації, й акцентували на важливості і перспективності двосторонньої співпраці у сфері протидії кіберінцидентам.


Також обмінялися думками щодо безпекової ситуації в Україні та світі. Секретар РНБО повідомив про підсумки переговорів у Нормандському форматі та заходів, яких вжила Україна до підготовки саміту. Члени делегації високо оцінили кроки Президента України Володимира Зеленського, спрямовані на досягнення миру на сході України, а також акцентували на його внеску у звільнення моряків і політв'язнів.

 

191219 NSDC 1


Нагадаємо, 16 жовтня ц.р. в Києві, виступаючи на Другому міжнародному форумі «Кібербезпека. Захисти свій бізнес», Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов наголосив, що фахівці державного й приватного секторів мають спільно розробити потужну систему кіберзахисту України.


Як раніше повідомляв Defense Express, в середині листопада ц.р., Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов під час зустрічі з делегацією Представництва НАТО в Україні на чолі з Головою Представництва Александером Вінніковим заявив, що Україна і НАТО мають активізувати співпрацю у сфері кібербезпеки.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues