191223 NATO 0Ідею вступу України до НАТО вважають пріоритетним варіантом гарантування безпеки 50,3% громадян нашої держави. Про це заявив голова ГО «Центр прикладних досліджень» Андрій Каракуц під час презентації результатів соціологічного дослідження для відстеження змін у ставленні громадськості щодо підтримки НАТО і державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції.

 

Про це повідомляє Defense Express, з посиланням на Укрінформ.


«Більше половини населення - 50,3% українців, вважає, що аби забезпечити належний рівень захисту держави, необхідно вступити до НАТО», - сказав Каракуц.


Він повідомив, що меншою популярністю користується ідея закріплення позаблокового статусу України, яку підтримують 18% громадян. Тоді як, 9% вважають, що гарантувати безпеку держави може формування військового союзу з РФ та країнами СНД і близько 23% обрали інші варіанти, зокрема утворення військового союзу із США.


Публікація по темі: СПРАВЖНЄ БУДІВНИЦТВО АРМІЇ VS СТАНДАРТИ НАТО


Дослідення показало, що у регіонах найактивніше вступ до НАТО підтримують жителі західної України - 69%, в центральній підтримка НАТО становить 49%, на півночі - 55%, на сході - 43%, на півдні і на Донбасі - по 29%.


«Найменша підтримка вступу України до НАТО, якщо дивитися по областях, зафіксована у Луганській області - близько 16%, найвища у Львівській області - майже 80%», - йдеться у повідомленні.


Каракуц відзначив, що за п'ять років - порівняно з березнем 2014 року, коли ідею вступу до НАТО підтримувало 34% українців, - ця підтримка зросла майже на 20%.


Дослідження проводилося з 20 листопада по 4 грудня 2019 року. Загалом було опитано 2035 осіб по всій Україні, окрім тимчасово окупованої території Криму та тимчасово неконтрольованої території України у Донецькій та Луганській областях, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,2%.


Нагадаємо, інформаційно-консалтингова компанія Defense Express отримала на замовлення дослідження від Київському міжнародному інституту соціології, в якому стало відомо, що Державний концерн «Укроборонпром» - це корупційна структура, яку використовують політики і чиновники для власного збагачення. Так вважає понад 50 відсотків населення України. Більше третини населення й досі не знає, чим саме займається державний концерн.


Як раніше повідомляв Defense Express, Україна отримала пропозицію призначити офіцера на посаду секретаря Комітету керівників військово-медичних служб армій держав Альянсу COMEDS.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues