191224 BTR4 0Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова», що входить до складу ДК «Укроборонпром», передало Міністерству оборони України 12 бронетранспортерів БТР-4Е з обсягу державного оборонного замовлення 2019 року.

 

 


Усі БТР прийняті військовою прийомкою Міноборони та передані у розпорядження 92-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України, повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Концерну.

 

Новина по темі: МІНОБОРОНИ ПРОВОДИТЬ НАЦІОНАЛЬНІ ПОРІВНЯЛЬНІ ВИПРОБУВАННЯ БРОНЕМАШИН «ДОЗОР-Б», ONCILLA-М, СБА «НОВАТОР» ТА «ВАРТА» (ФОТО)


Нагадаємо, термін виконання самого контракту (на постачання 45 бронемашин) продовжений до 31 серпня 2020 року за ініціативи Президента України після його візиту на підприємство, що відбувся 6 листопада ц.р. (ухвалено Кабміном 4 грудня ц.р. – прим. ДЕ) При цьому термін постачання продукції згідно з умовами контракту минув ще у червні поточного року.

 

«Порятунок цього контракту став пріоритетом нових команд «Укроборонпрому» та Міноборони, але ця проблема не вирішилася би без доручення глави держави, рішення Уряду, а також зусиль Мінекономіки та Міністерства фінансів. Для розблокування контракту вистачило сто днів, хоча нас запевняли в тому, що його вже не врятувати, і ці БТРи ніколи не будуть поставлені військовим. Сьогодні БТРи вже в частині, ХКБМ отримав за них гроші. Це приклад злагодженої роботи багатьох людей, зацікавлених у відновленні виробництва та виконанні держоборонзамовлення», – прокоментував передачу БТРів генеральний директор Державного Концерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус.

 

191224 BTR4 1

Виготовлені для ЗСУ БТР-4Е під час візиту Володимира Зеленського на оборонні підприємства Харкова у листопаді 2019 року / Фото: Факти ICTV


Відновлення контракту дозволило новому керівництву ХКБМ повернути на роботу колектив, а також скласти та погодити графік виробництва та постачання з усіма співвиконавцями контракту.


Це один з найбільших контрактів підприємств Концерну в рамках виконання Державного оборонного замовлення. Фінансування контракту було передбачене за рахунок кредитних коштів, виданих під державні гарантії на суму 1,5 млрд грн.

 

Новина по темі: ПЕРШІ 12 БТР-4 ДЛЯ ЗСУ БУДУТЬ ГОТОВІ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ, ІНШІ 33 - ДО КІНЦЯ СЕРПНЯ 2020 РОКУ


«Відновлення дії контракту та виготовлення виробництва стало одним з ключових пріоритетів нової команди Концерну та керівництва бронетанкового дивізіону, а також – керівництва Міністерства оборони, з яким був розпочатий інтенсивний діалог», - наголосили у прес-службі.


Варто додати, що зрив контракту став резонансною подією в роботі Концерну, спричинив низку журналістських розслідувань і кримінальних проваджень. За фактом невиконання контрактів про постачання БТР-4Е для потреб Збройних Сил України Державне бюро розслідувань веде кримінальне провадження.

 

Новина по темі: МІНОБОРОНИ ПЕРЕДАЛО МАТЕРІАЛИ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРАКТІВ ІЗ ЗАКУПІВЛІ БТР-4Е ДЛЯ ЗСУ ДО ДБР ТА ГПУ


За результатами внутрішнього службового розслідування директор заводу був відсторонений і нині триває конкурс на нового керівника.
Керівництво ДК «Укроборонпром» направило до Генеральної прокуратури України результати службового розслідування щодо зриву постачання військової техніки в рамках Державного оборонного замовлення.

 

Публікація по темі: КОГДА НОВЫЕ БТР ДОЕДУТ В УКРАИНСКУЮ АРМИЮ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues