У ніч на 8 січня Іран завдав ракетних ударів по військовим базам Сполучених Штатів Америки в Іраку. На думку директора Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» Сергія Згурця, українська сторона має враховувати технічні і політичні ризики загострення ситуації на Близькому Сході.
Про це повідомляє спеціалізований інформаційний портал Defense Express.
Авіабазу США поблизу іракського міста аль-Асад та базу американських і коаліційних сил в місті Ербіль обстріляли ракетами. Відповідальність за атаку взяв на себе Корпус вартових ісламської революції.
Офіційний представник Пентагону Джонатан Хоффман заявив, що Іран випустив понад десяток ракет по авіабазі аль-Асад, де знаходяться війська США, а також по базі американських і коаліційних сил в місті Ербіль. Хоффман додав, що Пентагон оцінює збиток, завданий атаками.
Для атаки були використані ракети малої дальності, про що сповістило міністерство оборони Ірану. Корпус Вартових Ісламської Революції заявив про те, що удар був здійснений у відповідь на вбивство 3 січня Сполученими Штатами іранського генерала Кассема Сулеймані. При цьому, в Ірані повідомляють про 80 вбитих американців. Тоді як, США це спростовує.
Новина по темі: ІРАНСЬКИЙ ВИНИЩУВАЧ МІГ-29 ВПАВ БІЛЯ КОРДОНУ З АЗЕРБАЙДЖАНОМ
Президент США Дональд Трамп на своїй сторінці у Twitter повідомив: «Все добре! Випущені ракети з Ірану по двох військових базах, розташованих в Іраку. У даний момент здійснюється оцінка жертв і пошкоджень. Все йде нормально! На сьогоднішній день у нас найпотужніші та добре оснащені військові у світі! Я зроблю заяву завтра вранці».
All is well! Missiles launched from Iran at two military bases located in Iraq. Assessment of casualties & damages taking place now. So far, so good! We have the most powerful and well equipped military anywhere in the world, by far! I will be making a statement tomorrow morning.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 8, 2020
Своєю чергою, Іран заявив, що буде атакувати будь-яку країну, яка надасть плацдарм США для атак на Іран. Корпус вартових ісламської революції зазначив, що можуть атакувати Об’єднані Арабські Емірати та Ізраїль.
🎥 «انتقام سخت» آغاز شد/ حملات سنگین موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عینالاسد pic.twitter.com/sbw0cwGH6B
— خبرگزاری فارس (@FarsNews_Agency) January 7, 2020
Коментуючи ситуацію, український військовий експерт, директор Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» Сергій Згурець зазначив, що загострення відносин між США та Іраном є є суттєвим та раптовим фактором, що впливатиме на розвиток безпекової ситуації, як в регіоні Близького Сходу так і в Світі в цілому. «Подібні ситуації є ознакою того, що Світ динамічно змінюється і кожного дня може виникнути причина для достатньо швидкого загострення військово-політичної ситуації, як в окремих регіонах, так і в Світі. Це ті виклики, які має враховувати кожна країна, включно з Україною, тому що в нашій оцінці оборонної ситуації є так званий розділ «чорні лебеді», що передбачає несподівані речі, які можуть вплинути на ситуацію в Світі. Тож, ситуація із загостренням відносин між Сполученими Штатами Америки та Іраном, є ознакою таких «чорних лебедів», - наголосив експерт.
Сергій Згурець, оцінюючи ситуацію, відзначив, що «на сьогодні, США мають значно більший військовий потенціал, ніж Іран, але при цьому низка країн знаходяться під політичним впливом Ірану у цьому регіоні».
«Навіть наслідки того, що Ірак заявив про те, що він хоче домогтися виведення американських військових з території Іраку є ознакою того, що ситуація починає розвиватись і загострюватись. Зараз очікується відповідь з боку американської сторони. Від цього буде залежить подальша динаміка стосунків», - констатував експерт.
На думку директора Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес», українське військово-політичне керівництво має зробити відповідні висновки з ситуації та враховувати можливість нанесення ракетних ударів ймовірним противником по власній території і вносити відповідні корективи до планів оборонного будівництва, розвиваючи власну дієву систему ППО та засоби ураження. «Непередбачуваність ситуації і ескалація є ознакою сучасного світу, розвиток систем ураження і розвиток систем протиповітряної оборони залишається актуальним трендом, що підтверджує використання ракет для нанесення ударів, і наявність систем ППО, як спосіб мінімізувати подібні ракетні загрози є важливим для України. З огляду на власну безпеку, українська сторона має враховувати технічні і політичні ризики загострення ситуації на Близькому Сході», - наголосив Сергій Згурець.
Нагадаємо, 7 січня ц.р., парламент Ірану одноголосно визнав Пентагон терористичною організацією, у відповідь на вбивство іранського генерала Кассема Сулеймані 3 січня поточного року.
Як раніше повідомляв Defense Express, 7 січня ц.р., Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Державним секретарем США Майком Помпео, де були обговорені питання ситуації на Близькому Сході та майбутньої зустрічі Зеленського із Держсекретарем Майком Помпео.