200113 Island 0Два патрульних катери «Айленд» (Island) – «Слов’янськ» та «Стробільськ», що нещодавно ввійшли до складу ВМСУ, збираються озброїти 25-мм гарматами 2М-3М.

 

 

 

До цього висновку дійшли журналісти «Українського мілітарного порталу» проаналізувавши знімки прес-служби Командування ВМС ЗС України, повідомляє Defense Express.

 

Новина по темі: ДВА КАТЕРИ ISLAND ТА РЯТУВАЛЬНЕ СУДНО «ОЛЕКСАНДР ОХРИМЕНКО» ВКЛЮЧИЛИ ДО СКЛАДУ ВМСУ (ФОТО)

 

«В Миколаєві на базі 198 Навчального центру ВМС ЗС України розпочався курс підготовки комендорів катерів типу Island. Навчання проходить з метою вдосконалення фахової підготовки майбутніх фахівців артилерійських установок», - йдеться в повідомленні прес-служби ВМСУ.

 

200113 Island 1


Ілюструючи цей текст додаються світлини, де майбутні комендори проводять вивчення стволів від 25-мм застарілої радянської двоствольної автоматичної корабельної артилерійської установки 2М-3М.

 

Новина по темі: ДП «ДПЦК» РОЗРОБЛЯЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ ПАТРУЛЬНИХ КАТЕРІВ ISLAND

 

На основі цих даних, експерти УМП дійшли висновку, що гармати цього типу будуть встановлені на лафети від артилерійських установок MK-38 Mk.0 котрі були на переданих Україні катерах типу Island (основна зброя).

 

200113 Island 2


Тобто на катерах залишиться артилерійська установка з ручним наведенням без стабілізатора.


У перспективі майбутні катери типу Island вже можуть бути озброєні американськими артустановками Mk 38 більш пізнішої версії, котрі вже мають оптико-електрону систему наведення та стабілізацію. Також розглядається доотримання аналогічних установок і на «Старобільськ» та «Слов’янськ», проте остаточного рішення не прийнято (за даними УМП).

 

200113 Island 3

25-мм артилерійська установка Mk 38 Mod 0 / Фото: ВМФ США


Варто додати, що у листопаді 2019 року начальник управління кораблебудування КВМСУ капітан 1-го рангу Василь Радчук повідомив, що до кінця 2019 року на катерах буде встановлено 12,7-мм кулемет, а у наступному (2020 році) їх буде оснащено автоматичними гарматами з дистанційним керуванням та комплексами радіотехнічного озброєння.


Нагадаємо, 2М-3М є засобом самооборони кораблів та катерів й може бути використаний для знищення цілей на відстані до 3 000 метрів. АКАУ була прийнята на озброєння радянської армії ще в далекому 1953 році (розробка почалася у 1945) та вироблялася до 1984 року.


Тактико-технічні характеристики:


Калібр: 25 мм
Довжина ствола: 2000 мм
Довжина автомату: 2810 мм
Маса снаряду: 672 грами
Початкова швидкість польоту снаряду: 890 м/с
Швидкострільність: близько 300 м/с
Вага автомату: 101 кг.

 

Новина по темі: США ПЕРЕДАДУТЬ ВМСУ ЩЕ ТРИ КАТЕРИ ТИПУ ISLAND


25-мм спарена артилерійська установка 2М-3М стоїть на озброєнні єдиного у складі ВМС ЗС України рейдового тральника «Генічеськ», також у складі Морської охорони є три катери проєкту 1204 «Джміль», що теж ними озброєні:


• «Лубни» (BG-81)
• «Ніжин» (BG-83)
• «Ізмаїл» (BG-84)


Минулого року всі вони пройшли докові ремонти на підприємстві ТОВ «Дунайсудосервіс».

 

200113 Island 4

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues