200115 KULEBA 114 січня ц.р., у штаб-квартирі НАТО (Брюссель) на зустрічі віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби із заступником генерального секретаря НАТО з питань операцій Джоном Манзою стало відомо, що Україна підтримає зусилля НАТО зі зміцнення безпеки в Іраку.


Як інформує спеціалізований інформаційний портал Defense Express, про це повідомляє урядова прес-служба.


«Я поінформував заступника Генсека, що в України є план відправити 20 військовослужбовців на підтримку місії НАТО в Іраку після того, як Альянс відновить її роботу. Запрошення стати операційним партнером місії Альянсу в Іраку свідчить про визнання цінності українського військового досвіду та професіоналізму», - заявив Кулеба.


ПУБЛІКАЦІЯ ПО ТЕМІ: НОВІ ВИКЛИКИ І МОЖЛИВОСТІ – УКРАЇНА-НАТО


Своєю чергою, заступник генсека НАТО відзначив, що для Альянсу важлива участь України у місії в Іраку.


«Сторони погодили спільні кроки із запровадження нового підходу НАТО «Один партнер - одна програма», обговорили перспективи ухвалення стратегії національної безпеки України та подальшої розробки стратегічних документів на її виконання», - додали у прес-службі.


Також віцепрем’єр з питань євроатлантичної інтеграції повідомив колезі про роботу над законом про реформу СБУ та іншими законами у сфері безпеки та оборони.

 

200115 KULEBA 0

Фото прес-служби КМУ


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, на початку листопада минулого року, віцепрем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба під час брифінгу повідомив, що українська сторона вже передала на вивчення НАТО проєкт нової редакції закону про Службу безпеки України. Новий закон відповідатиме національним інтересам і цілям європейської та євроатлантичної інтеграції.


Довідка Урядового порталу:

 

Україна брала участь у тренувальній місії НАТО в Іраку з 2006 року. Це спільні навчання країн-учасниць Північноатлантичного альянсу, збройних сил Іраку та країн-партнерів НАТО. Українські офіцери працювали військовими радниками в Національному оперативному центрі офісу прем'єр-міністра Іраку та Об'єднаному оперативному центрі МВС Іраку, брали активну участь у розробленні оперативних процедур як на тактичному, так і на стратегічному рівнях.

 

У 2019 році Альянс запропонував Україні продовжити співпрацю – Північноатлантична рада НАТО (ПАР) надала Україні статус потенційного операційного партнера Місії НАТО в Іраку. Україна вже направила НАТО запит, щоб отримати статус повного операційного партнера. Крім того, триває розробка національної нормативної бази участі у цій операції. Загалом у 2020 році планують направити 20 штабних офіцерів для участі в Місії.


Крім того, обговорюється можливість залучення українських військовослужбовців в якості інструкторів програми DEEP в рамках діяльності Місії НАТО в Іраку для підготовки військовослужбовців Збройних сил Іраку. Упродовж 12-15 січня відбувається ознайомчий візит керівництва Національного університету оборони Іраку та представників програми НАТО DEEP-Ірак до Національного університету оборони України.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues