200116 KULEBA 015 січня, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки посол Беттіна Каденбах узгодили проведення спільних навчань із захисту критичної інфраструктури в Чорноморському регіоні «Непорушна стійкість – 2020» (Coherent Resilience 2020).


Як інформує спеціалізований інформаційний портал Defense Express, про це повідомляє урядова прес-служба.


Цей документ вони підписали у рамках візиту Дмитра Кулеби до штаб-квартири НАТО у Брюсселі.


Навчання «Непорушна стійкість – 2020» відбудуться 5-9 жовтня 2020 року в Одесі. Зазначається, що учасники з України та держав-членів НАТО відпрацьовуватимуть алгоритми дій у кризових ситуаціях, що можуть виникнути в Чорноморському регіоні.


«Мета – злагоджено, вчасно і грамотно реагувати на кібератаки, напади на порти, захоплення транспортних шляхів та інші загрози», - йдеться у повідомленні прес-служби.


Новина по темі: ХОМЧАК ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННЯХ ВІЙСЬКОВОГО КОМІТЕТУ НАТО НА РІВНІ НАЧАЛЬНИКІВ ГЕНЕРАЛЬНИХ ШТАБІВ


Дмитро Кулеба зауважив, що Україні потрібно більше навчань і більше спільних дій з НАТО.

 

200116 KULEBA 1

Фото прес-служби Уряду

 

«Сьогодні ми робимо ще один крок у цьому напрямку. Навчання також важливі для розбудови нашої системи національної стійкості у протидії гібридним загрозам», – зауважив Дмитро Кулеба.


Зазначається, що у навчаннях візьмуть участь понад 200 фахівців.


«З української сторони будуть представники з понад 20 відомств, серед яких Рада національної безпеки і оборони України (РНБО), Міністерство оборони, Міністерство зовнішніх справ, Міністерство внутрішніх справ та органи системи МВС, Міністерство енергетики та захисту довкілля, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерство інфраструктури, Міністерство культури, молоді та спорту та інші. Також долучаться НАК «Нафтогаз України», Інститут стратегічних досліджень», - додали у прес-службі.


Своєю чергою, з боку Альянсу на навчаннях будуть представники центрів передового досвіду НАТО (з енергобезпеки, кібербезпеки та морської безпеки), Представництва НАТО в Україні, Європейський центр досвіду з протидії гібридним загрозам.


Варто додати, що під час навчань Україна та НАТО відпрацюють сценарій певної критичної ситуації, яка вимагатиме злагоджених дій.


Оцінюватиме взаємодію Вища морська школа США. За результатами навчань школа оцінить сильні і слабкі сторони взаємодії, а детальний аналіз і рекомендації нададуть на початку 2021 року.


Нагадаємо, 14 січня ц.р., у штаб-квартирі НАТО (Брюссель) на зустрічі віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби із заступником генерального секретаря НАТО з питань операцій Джоном Манзою стало відомо, що Україна підтримає зусилля НАТО зі зміцнення безпеки в Іраку.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, віцепрем’єрміністр з європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба повідомив, що засідання Комісії Україна-НАТО на рівні постійних представників держав-членів Альянсу відбудеться 15 січня 2020 року.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues