201117 MZS 016 січня, міністр закордонних справ Вадим Пристайко спільно з главами МЗС Канади, Великої Британії, Швеції і Афганістану провели нараду у Лондоні, де погодили рамкові умови співробітництва щодо розслідування обставин збиття літака МАУ в Ірані та притягнення винних до відповідальності.


Як інформує спеціалізований інформаційний портал Defense Express, про це повідомляє прес-служба міністерства закордонних справ України.


В МЗС повідомили, що рамкові умови базуються на п’яти ключових засадах, якими Міжнародна група керуватиметься у подальших контактах із владою Ірану:


1. Повний і безперешкодний доступ усім офіційним представникам членів Міжнародної Групи до Ірану і всередині країни для здійснення консульських дій.


2. Гідний та відкритий процес ідентифікації тіл відповідно до міжнародних стандартів, а також репатріації тіл відповідно до побажань родичів.


3. Ретельне, незалежне і прозоре міжнародне розслідування, у якому можуть брати участь держави, громадяни яких загинули в авіакатастрофі, відповідно до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію.


4. Визнання Іраном своєї повної відповідальності за збиття літака рейсу PS752 та своїх зобов’язань перед родичами загиблих та іншими сторонами, включно з виплатою компенсацій.


5. Притягнення до відповідальності винних у катастрофі після проведення незалежного кримінального розслідування та подальших прозорих і неупереджених судових процедур відповідно до міжнародних стандартів та поваги прав людини.


Також МЗС відзначив вже здійснені Іраном кроки щодо розслідування і заклик до подальшої співпраці.


Новина по темі: СБУ ВІДКРИЛА ТРИ КРИМІНАЛЬНІ ПРОВАДЖЕННЯ ЧЕРЕЗ АВІАКАТАСТРОФУ ЛІТАКА В ІРАНІ


Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна наполягає на офіційних вибаченнях Ірану за збиття літака рейсу PS752 компанії МАУ, проведенні відкритого розслідування та очікує на повернення тіл загиблих і виплату компенсацій.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, 14 січня, рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій, експерти міністерства внутрішніх справ та слідчі Національної поліції України завершили роботу на місці катастрофи українського літака компанії «Міжнародні авіалінії України» в Ірані та повернулися в Україну.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues