200117 KULEBA 015 січня, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба заявив, що під час засідання Комісії Україна-НАТО обговорювалося питання допуску України до системи оборонних закупівель Альянсу.

 

Як інформує спеціалізований інформаційний портал Defense Express, про це повідомляє Укрінформ, з посиланням на заяву віцепрем’єр-міністра Дмитра Кулеби.


«Ми детально обговорили те, яким чином Україна отримає доступ до системи закупівель оборонної продукції, яка існує в НАТО, тому що ми хочемо створити нові можливості для українських експортерів, продавати свою продукцію країнам-членам НАТО», - цитує Укрінформ слова Кулеби.


Він додав, що в НАТО існує система закупівлі товарів оборонного характеру, яка подібна до української системи ProZorro і це дозволяє не лише купувати такі товари, але й продавати свої.


«Із закупівлею вже простіше. А от з продажами на цій платформі потрібно ще вжити деякі кроки, зокрема, навчити українські компанії та українських виробників, як потрапляти в цю систему, як в ній працювати, як продавати свої товари і заробляти гроші. Ми обговорювали з Альянсом, яким чином нам організувати такі тренінги», - заявив віцепрем'єр.


Новина по темі: США ПЕРЕДАДУТЬ УКРАЇНІ ТРИ КАТЕРИ КЛАСУ ISLAND ТА ПРОДАДУТЬ ПТРК JAVELIN - ЄЛЬЧЕНКО


Урядовець розповів, що Україна може повною мірою залучитись до системи таких закупівель НАТО, але потрібно провести в Брюсселі презентацію для союзників, щоб вони краще розуміли можливості України. Для цього в НАТО вже існують певні формати, які обговорювались на засіданні Комісії Україна-НАТО.


Він підкреслив, що категорії українських виробників, які залучатимуться до співпраці, не можна звужувати виробниками зброї.


«Йдеться про будь-яке обладнання чи речі, що пов’язані з оборонним сектором. Вони (НАТО) отримають додатковий ефективний інструмент для збільшення своїх продажів. Ми, зі свого боку, отримаємо інструмент мотивації українських виробників виробляти продукцію, що відповідатиме стандартам НАТО, тому що вони бачать, що можуть купувати. Це взаємовигідна історія для всіх, і ми з НАТО проговорювали вже певні конкретні речі, яким чином ми можемо в цю систему зайти», - наголосив Кулеба.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, 15 січня, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки посол Беттіна Каденбах узгодили проведення спільних навчань із захисту критичної інфраструктури в Чорноморському регіоні «Непорушна стійкість – 2020» (Coherent Resilience 2020).

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues