200120 UOB 0Заступник генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Мустафа Найєм в інтрев’ю Радіо Свобода повідомив, що концерн розсекретить велику частину державного оборонного замовлення (ДОЗ) з 2021 року.


Про це повідомляє спеціалізований інформаційний портал Defense Express.


Мустафа Найєм розповів, що спільно з міністерством оборони та міністерством економічного розвитку був розроблений законопроект щодо нової системи закупівель. Заступник гендиректора висловив сподівання, що законопроект буде ухвалений і вже у 2021 році ДК «Укроборонпром» зможе розсекретити частину державного оборонного замовлення.


Новина по темі: В «УКРОБОРОНПРОМІ» СТВЕРДЖУЮТЬ, ЩО У 2019 РОЦІ ВИКОНАЛИ 98% ДОЗ - ІНФОГРАФІКА


Також, він пояснив деякі деталі щодо розсекречення ДОЗу.


«У США державне оборонне замовлення це ось такий стос паперів, повністю з номенклатурою і так далі. Так, є товари, які не можна розсекречувати. І там є, і вони закладені, є рівень доступу. Але більшість можна викладати. Більше того, це наші зобов’язання. І за міжнародними зобов’язаннями, і за нашим законодавством. Перше – це буде розсекречена велика частина. Друге – будуть конкретні процедури. Тобто не можна буде вже домовитися замовнику, кому потрібне озброєння, і виконавцю в кулуарному режимі, хто виграє тендер. Буде прозорий тендер між учасниками, закритий для широкого загалу, але всі причетні правоохоронні органи зможуть дивитися, щоб конкретні учасники, беручи участь в тендері, брали участь на рівних умовах, у тому числі державні і приватні», - заявив Найєм.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, міністерство оборони України планує розсекретити 50% державного оборонного замовлення, про що заявив на брифінгу міністр оборони України Андрій Загороднюк.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues