200122 ZAHORODNIUK 0Міністр оборони України Андрій Загороднюк в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна» заявив, що Україна виступає проти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі, оскільки це суперечить Мінським домовленостям і може призвести до замороження конфлікту, що не влаштовує Україну.


Про це повідомляє спеціалізований інформаційний портал Defense Express, з посиланням на «Інтерфакс-Україна».


«Ми виступаємо проти розведення по всій лінії, адже такий шлях є помилковим, і таким, що суперечить самій суті Мінських домовленостей. З ким розводитися, якщо вони мають роззброюватися? Насправді, є багато причин, але це основна. Це як різні треки, які не збігаються», - заявив Загороднюк.


Він зазначив, що повне розведення протяжністю 410 км може зайняти роки.


Новина по темі: УКРАЇНА ГОТОВА ПРИЄДНАТИСЯ ДО НЕБОЙОВОЇ МІСІЇ НАТО В ІРАКУ - ЗАГОРОДНЮК


«А як можна роками проводити розведення? Воно перейшло б у заморожений конфлікт. А нам категорично не підходить визнання замороженого конфлікту. Деякі політики говорили і нині говорять: давайте визнавати це замороженим конфліктом. Це і є неправильний шлях, тому що він фактично фіксує погодження з ситуацією, яка є зараз, і каже: ну все, це нам підходить, це нам не підходить формально, але ми погоджуємося, що нехай так воно і буде. Тоді напруга знімається, вже ніхто не говорить про повернення територій або говорить дуже мляво, і точно знімається напруга з усього міжнародного співтовариства, починає лобіюватиметься зняття санкцій, і все це триватиме десятиліття», - додав міністр.


Як вважає Загороднюк, якщо Мінські домовленості виконуватимуться, то в суцільному розведенні немає сенсу.


«Цю війну можна завершити - вони мають просто виконати Мінські домовленості і піти. У світі є різні конфлікти, є непорозуміння. Але у нас на сході України не було конфліктів до 2014 року, жодних переслідувань на етнічному або мовному ґрунті. Це конфлікт, який було створено в 2014 році абсолютно штучно. Як його було створено, так само його і можна завершити. Якщо Мінські домовленості виконувати, то в суцільному розведенні по всій лінії немає сенсу», - уточнив міністр.


Він також повідомив, що українська сторона надала пропозиції і визначила нові ділянки розведення сил ще минулого року.


«Ці дії можуть відбуватися в окремих точках, як гуманітарна складова - це наша позиція і до, і протягом, і після «нормандської зустрічі» - щоб люди могли перетинати лінію розмежування, щоб було хоч якесь пожвавлення економіки в цьому регіоні, тому що він дуже депресивний», - пояснив він.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, 15 січня, Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Ангела Меркель провели телефонну розмову, в якій Володимир Зеленський повідомив, що українська сторона вже визначила перелік трьох додаткових ділянок розведення сил і засобів.

 

Читайте також англійською тут: UKRAINE OPPOSES DISENGAGEMENT OF TROOPS ALONG ENTIRE CONTACT LINE IN DONBAS - ZAHORODNIUK

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues